3. „Петлите” накълваха 3 пъти Албания

„Петлите” накълваха 3 пъти Албания

Малуда, Реми и Ревейе върнаха Франция на върха в група "D"

Франция запази първото си място в група “D”  на квалификациите за Евро 2012 след лесна победа с 3:0 над Албания на „Стад де Франс” в Париж. Това е най-резултатният успех на „петлите” през кампанията.

Флоран Малуда, Лоик Реми и Антони Ревейер забиха попаденията в мрежата на гостите за класическата победа.

Играчите на Лоран Блан срещат Босна и Херцеговина във вторник, като знаят, че ремито ще им бъде достатъчно да останат начело в групата и да се класират директно за финалите в Полша и Украйна.

Тази вечер крилото на Челси Флоран Малуда даде старт на головата серия. Той се разписа в 11-ата минута. Лоик Реми открадна една топка от Вангели и центрира, Малуда засече и след лек рикошет топката влетя в мрежата – 1:0.

Адил Рами стреля с глава в аут от няколко метра в 25-ата минута. Йоан Кабай центрира от корнер, халфът на Валенсия засече, но не уцели очертанията на вратата.

До почивката Франция все пак стигна до втори гол. Самир насри дриблира ювелирно пред наказателното поле, пусна кълбото към Лоик Реми и голаджията на Марсилия от малъкй ъгъл прониза за втори път албанците.

Победата стана класическа в 67-ата минута. Тогава Антоан Ревейе вкара първия си гол с националната фланелка. Марвин Мартин изведе добре десния бек, който с кинжален удар между вратаря Уйкани и близката греда направи 3:0.

Така Франция води в група “D” с 20 точки, с една аванс пред Босна и Херцеговина. Албания остана на пета позиция с 8.