3. „Петлите” не можаха да се справят с Чили у дома – 1:1 (снимки)

„Петлите” не можаха да се справят с Чили у дома – 1:1 (снимки)

Селекционерът на „петлите” Лоран Блан заложи на експериментален състав

Съставът на Франция записа равенство 1:1 срещу тима на Чили в контролна среща, играна на „Стад де ла Мосон” в Монпелие.

Селекционерът на „петлите” Лоран Блан заложи на експериментален състав в отсъствието на звездите Франк Рибери и Йоан Гуркюф и заложи в средата на терена на двама доста по-неопитни състезатели – Ян М’Вила и Марвен Мартен, докато в центъра на отбраната действаха Кабул и Абидал. Така съставът на домакините излгеждаше в следния вид:

Лорис, Саня (’81 Ревийер), Кабул, Абидал (к), Клиши, Насри (’66 Кабайе), М’Вила, Мартен (’77 Матуиди), Реми, Бензема (’66 Гамейро), Малуда (’66 Менес).

Възпитаниците на Блан все пак успяха първи да открият резултата, след като още в 20-ата минута нападателят на Олимпик Марсилия – Лоик Реми, се разписа след асистенция на партньора си в предни позиции Карим Бензема.

Резултатът се запази такъв до почивката, а в 66-ата минута наставникът на домакините извърши тройна смяна и така ритъмът на игра на французите се наруши.

От това се възползваха гостите от Чили, чиято звезда Алексис Санчес се появи на почивката и в 76-ата минута асистира на Кордовва за иравнителното попадение.

Въпреки него обаче момчетата а Лоран Блан запазиха серията си от 10 мача без поражение и вече са непобедени в 11 двубоя.