3. ПЕТЗВЕЗДНО ШОУ В РИЯД: Реал М пречупи Барса след продължения (ВИДЕО)

ПЕТЗВЕЗДНО ШОУ В РИЯД: Реал М пречупи Барса след продължения (ВИДЕО)

Каталунците на два пъти изравняваха, но загубиха

Реал Мадрид победи 3:2 Барса след продължения в първия полуфинал за Суперкупата на Испания. Головете за "белите" забиха Винисиус, Бензема и Валверде, точни за Барса бяха Люк де Йонг и Ансу Фати. Домакин на надпреварата е столицата на Саудитска Арабия - Рияд. На финала Реал ще спорят за трофея с Атлетико Мадрид или Атлетик Билбао, които ще играят утре.

Голямата новина в състава на Шави Ернандес беше появата на новото попълнение Феран Торес. Досега той не можеше да бъде картотекиран, а освен това изкара COVID-19, но вече е на линия и днес дебютира от първата минута.

Първата опасност в мача дойде след грешка на Дани Алвеш. Асенсио намери Бензема на ъгъла на наказателното поле, но французинът стреля неточно. В 11-ата минута Винисиус Жуниор се освободи от Араухо и шутира, Тер Стеген обаче улови безпроблемно. В 20-ата минута Тибо Куртоа даде началото на бърза контраатака, преминала през Винисиус и Карим Бензема, за да завърши с разочароващ удар на Марко Асенсио.

Пет след това Реал Мадрид все пак откри резултата. Серхио Бускетс овладя в средата на терена, но се забави с изнасянето на топката, което позволи на Бензема да му отнеме топката. Французинът пусна отлицен извеждащ пас за Винисиус Жуниор, който се измъкна сам срещу Тер Щеген и го разстреля - 0:1!

Люк де Йонг пропусна да изравни, след като с глава прати топката в ръцете на Куртоа. В 32-ата минута пред нидерландеца се откри нов шанс, но той пак не успя да преодолее вратаря на Реал.

Малко след това Дембеле се освободи около границата на наказателното поле, но последвалият изстрел излезе в аут. Барса все пак стигна до попадение. В 41-ата минута Дембеле центрира отляво, Милитао изчисти топката в крака на Люк Де Йонг. Куртоа нямаше време да реагира, а кълбото се отклони в гредата и влезе - 1:1.

На почивката Шави пусна Педри и Абде на местата на Френки де Йонг и Феран Торес. В 47-ата минута Дембеле можеше да изведе Барса напред, но силният му удар мина над напречната греда. Скоро след това Педри шутира встрани от целта. Три по-късно Дембеле стреля силно, но уцели главата на съотборника си Люк Де Йонг.

В 69-ата минута Реал Мадрид можеше да вкара. Карим Бензема овладя в наказателното поле, освободи си пространство за стрелба и нанесе удар, който се отклони от страничния стълб.

В 72-ата обаче прошка нямаше. Ферлан Менди преодоля Дани Алвеш с лекота по левия фланг, а след това намери Бензема, който опита удар към далечния ъгъл, който бе отразен от Тер Щеген. Топката стигна до Дани Карвахал, който я върна наказателното поле, а Бензема се оказа на точното място, за да я прати в мрежата - 1:2!

Барса успя отново да изравни в 83-ата минута. Жорди Алба центрира и Фати вкара с глава. До края на редовното време Барселона доминираше, нов гол не падна и мачът отиде в продължения.

Седем минути след началото на допълнителното време Реал сътвори уникална контра, при която топката достигна до Валверде и той отново даде преднина на отбора си. Барса се втурна в атаки, но до края на първото продължение не стигна до сериозно положение.

"Каталунците" започнаха мощно и второто продължение, но така и не успяваха да вкарат. В крайна сметка Реал се добра до победата и е на финал за Суперкупата на Испания.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ М 2:3

0:1 Винисиус (25)

1:1 Де Йонг (41)

1:2 Бензема (71)