3. ОБЗОР: Почти е ясен следващият съперник на Ботев или Зрински в Европа (ВИДЕО)

ОБЗОР: Почти е ясен следващият съперник на Ботев или Зрински в Европа (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Лигата на конференциите

Витория Гимараеш решителна огромна крачка към класиране на плейофите в Лигата на конференциите.

Португалците спечелиха с 3:0 гостуването си на Цюрих в първи мач от третия квалификационен кръг, а победителят от този двубой ще срещне Ботев Пд и Зрински в следващия кръг.

Рикардо Мангас откри резултата, след като бе намерен на далечната греда с центриране от Кайо Сесар в 54-тата минута.

Цюрих тръгна да изравнява, но нвместо това бе наказан на два пъти.

В 88-ата минута, след удар на Нелсон Оливейра, топката се отклони в Мариано Гомес и се озова в мрежата.

В добавеното време рожденикът Оливейра отбеляза трети гол и донесе допълнително спокойствие на гостите преди реванша, който е след седмица в Португалия.

Междувременно румънският ЧФР Клуж победи Макаби (Петах Тиква) с 1:0 като гост в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Двубоят, който се игра на неутрален терен на стадион "Георги Аспарухов" в София, завърши с успех за румънците след гол на бившия полузащитник на ЦСКА Карло Мухар. Хърватинът се разписа с удар отблизо още в 8-а минута и това попадение се оказа единствено в мача.

Цял мач за Макаби игра друг бивш играч на ЦСКА - защитникът Пламен Гълъбов. Победителят от този сблъсък ще срещне ЦСКА 1948 или Пафос в плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите.