3. Попето с красив гол за равенство със Зенит (ВИДЕО)

Попето с красив гол за равенство със Зенит (ВИДЕО)

Националът се разписа през второто полувреме за крайното 2:2

Ивелин Попов се представи много силно в мача на своя Спартак Москва срещу шампиона на Русия Зенит, завършил 2:2. Българският национал отбеляза изключително красив гол.

Попов се разписа в 70-ата минута, когато направи "сомбреро" на Хави Гарсия, след което без да позволява на топката на падне на земята прехвърли със зрелищен удар излезлия пред голлинията си вратар на Зенит Юри Лодигин. Това бе първият гол на българския нападател за Спартак Москва в първенството. Преди попадението Зе Луиш бе дал преднина на домакините в 6-ата минута, а Хълк бе изравнил в 27-ата.

Бившият футболист на Спартак Москва Артьом Дзюба попречи на Ивелин Попов и съотборниците му да ликуват след края на двубоя, след като в 87-ата минута смълча феновете по трибуните на "Откритие Арена", вкарвайки за крайното 2:2.

След равенството Спартак (Москва) остава на четвърто място в класирането със 17 точки, а Зенит (Санкт Петербург) е трети с една повече.