3. Попето спечели дузпа, но ЦСКА (Москва) спечели голямото дерби и остана без грешка в Русия (ВИДЕО)

Георги Миланов влезе в последните секунди при успеха с 2:1 пред рекордно много публика през сезона досега в Русия

Георги Миланов влезе секунди преди края, а неговият ЦСКА (Москва) остана безгрешен от началото на сезона в Русия след успех с 2:1 като гост на Спартак в свирепо столично дерби от 5-ия кръг на Премиер лигата. Ивелин Попов бе цял мач на терена за Спартак и спечели дузпата, от която падна голът за Спартак.

Пред рекордните за сезона в руския елит 41 850 души на новото модерно съоръжение „Откритие арена”, построено за Мондиал 2018, ЦСКА нанесе своя удар в рамките на 4 минути през първата част.

В 31-ата минута след статично положение вратарят Ребров изби удар с глава в напречната греда, но при добавката опитният Сергей Игнашевич също с глава се разписа за 1:0 в полза на „армейците”.

В 35-ата Глушаков опита да избие един пас през центъра, но само изведе Ахмед Муса зад защитата, нигериецът ускори сам срещу вратаря и се разписа в десния ъгъл за 2:0.

Веднага след центъра Ивелин Попов получи на фланга и бе спънат от Натхо в наказателното поле – дузпа. Дмитри Комбаров не сбърка от бялата точка за 1:2, а това бе първият гол, който ЦСКА допуска през новия шампионат.

Дълбоко в добавеното време Георги Миланов замени Ерьоменко за печелене на време и ЦСКА наистина удържа аванса си, за да спечели с 2:1.

ЦСКА временно е едноличен лидер с 15 точки от 5 мача, но Зенит може да изравни това постижение при пети пореден свой успех. Спартак остава 4-и с 10 точки след първата си загуба.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм