3. Пореден спектакъл между Арсенал и Ливърпул, победа и четвъртфинал за "артилеристите"

Арсенал елиминира Ливърпул в дербито от 1/8-финалите на турнира „Карлинг Къп”. Срещата завърши 2:1 за „артилеристите” след попадения на Фран Мерида и Никлас Бендтнер за домакините, и Емилиано Инсуа за гостите.

Арсенал елиминира Ливърпул в дербито от 1/8-финалите на турнира „Карлинг Къп”, което се игра на „Емиратс” в английската столица.

Срещата завърши 2:1 за „артилеристите” след попадения на Фран Мерида и Никлас Бендтнер за домакините, и Емилиано Инсуа за гостите.

Асен Венгер и Рафа Бенитес бяха заложили на резервите си, но както се случва в последните години мачът между двата тима бе изключително зрелищен. С капитанската лента за Ливърпул бе холандецът Дирк Каут, а в тима на Арсенал след дълго лечение на контузия се завърна Самир Насри.

Още от 1-ата минута атаките се редуваха към двете врати и 22-ата на терена нито за миг не спряха да търсят гола.

След бурни 15 минути без гол, „топчиите” нанесоха своя удар. Юношата на Барселона Фран Мерида със страхотен изстрел извън наказателното поле не остави шансове на Диего Кавалиери за 1:0.

Отговорът на „червените” бе светкавичен. 26-а минута мача -1:1. Левият краен бранител Емилиано Инсуа пое с гърди една недобре избита топка от защитниците на Венгер и от воле прониза Лукаш Фабиански за 1:1 от 25 метра.

До края на първата част двата тима не съумяха да си отбележат още попадения. 5 минути след подновяването на играта датският динамит Никлас Бендтнер избухна. Нападателят с лекото се справи с опеката на Мартин Шкъртел и с левия си крак разстреля Кавалиери за 2:1.

Ливърпул тръгна да изравнява, а Арсенал контраатакуваше опасно. Пропуски на Воронин и Бабел за гостите, както и на Насри и Едуардо за домакините.

В 76-ата минута феновете на Ливърпул видяха за пръв път с екипа на любимия им отбор лятната покупка Алберто Акуилани. Италианецът отигра добре няколко топки и показа, че има голям потенциал да се наложи в отбора.

Бенитес пусна и Йоси Бенаюн, който изостри нападението на мърсисайдци. В края Акуилани стреля със странична ножица, топката срещна ръката на Сендерос в наказателното поле, но реферът и „любимец” на Сър Алес Фъргюсън Алан Уайли остана безмълвен.

Така Арсенал се класира за четвъртфиналите, а Ливърпул за 5-и пореден сезон бе отстранен от лондонския отбор.

АРСЕНАЛ – ЛИВЪРПУЛ 2:1
(1:0) Мерида 19’
(1:1) Инсуа 26’
(2:1) Бендтнер 50’

Арсенал: Фабиански; Джилбърт, Силвестре, Сендерос, Гибс; Рамзи, Ийстмонд (75’ Рандал), Насри, Мерида (87’ Коклин), Бендтнер (76’ Уат); Едуардо

Ливърпул: Кавалиери; Деген (88’ Екълстоун), Шкъртел, Киргиакос, Инсуа; Плеси (76’ Акуилани), Спиъринг, Каут, Бабел, Воронин; Н’Гог (74’ Бенаюн)