3. Порто би Брага с късни голове на Де Оливейра (ВИДЕО)

Порто би Брага с късни голове на Де Оливейра (ВИДЕО)

Порто спечели с 3:1 срещу Брага в последен мач от 25-ия кръг на португалското първенство и продължава преследването на Бенфика в Лигата

Порто спечели с 3:1 срещу Брага в последен мач от 25-ия кръг на португалското първенство и продължава преследването на Бенфика в Лигата. Драконите обаче се измъчиха доста и стигнаха до успеха чак в последните минути, когато Келвин Матеуш де Оливейра вкара два гола. Бразилецът Алан откри резултата за гостите от Брага в 23-ата минута, след като получи подаване от Марсио Мосоро. Осем минути преди края на първата част колумбиецът Джеймс Родригес изравни за домакините.

Точно преди започването на мача пък от клуба обявиха, че Родригес е удължил договора си до юни 2018-а година, а с гола си доказа правилността на това решение.

Бившият нападател на Сантос Алекс Сандро можеше да изведе Порто напред в средата на второто полувреме, но фалцовият му удар срещна страничната греда. Натискът на Порто се засилваше с всяка изминала минута, но 2:1 стана чак в 83-ата минута. Келвин влезе на мястото на Лучо Гонсалес и почти веднага това се отрази на отбора. В 86-ата минута бившият полузащитник на Парана оформи крайното 3:1. Така Бенфика остава начело в класирането с 67 точки, пред Порто с 63. Битката за третата позиция, която дава право на участие в Шампионската лига, явно докрая ще се води от Пасош де Ферейра, който има 46 и 4-ия в класирането Брага с 43.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня