3. Порто и Бенфика не се победиха в О Класико

Порто и Бенфика не се победиха в О Класико

„Драконите” на два пъти повеждаха, но „орлите” взеха точката след 2:2 на „Драгао”

Порто остана непобеден през новия сезон, въпреки че през лятото се раздели със своя треньор Андре-Вияш Боаш и голмайстора си Фалкао.

И без тях обаче „драконите” бяха много билозо до това да спечелят мегадербито на страната срещу Бенфика, но вместо това взеха само точка след 2:2 на „Драгао”.

Домакините повеждаха на два пъти в срещата, но така и не съумяха да запазят аванса си от един гол.

Резултатът в О Класико бе откри от взетия за заместник на Фалкао през лятото бразилски нападател Клебер, който се раазписа в 37-ата минута, но само 10 по-късно щатният реализатор на гостите Оскар Кардосо възстанови равенството.

След още три обаче аржентинският бранител Отаменди отново даде преднина от един гол на домакините, която те успяха да задържат до последните минути на срещата.

И тъкмо, когато всички в Порто си мислеха, че са заслужили шеста победа в последните седем издания на дербито, гостите нанесоха своя удар и също останаха без поражение.

В 82-ата минута аржентинският халф Освалдо Гайтан възстанови статуквото за втори път в срещата и така донесе точката на лисабонските „орли”.

След ремито двата тима продължават да са начело във временното класиране с по 14 точки след шест изиграни мача, но преследвачът Брага ще има възможност да ги застигне, ако спечели домакинството си на Насионал (Мадейра).