3. Порто няма спирка

Порто няма спирка

"Драконите" продължават да газят в португалското първенство

Победителят в Лига Европа от сезон 2010/2011 – Порто, продължава да гази наред в португалското първенство. Вчера "драконите" се наложиха с категоричното 5:2 като гост на Униао Лейра в мач от шампионата. Двубоят се проведе „Ещадио Д-р Магаляеш Песоа” и бе наблюдаван от около 4320 зрители.

Родригес (28’) и Клебер (36’) бяха авторите на първите две попадения за Порто, благодарение на които португалският шампион водеше с 2:0 на почивката. Алмейда (51’) намали малко след началото на втората част, а отново Родригес (63’) и Клебер (74’) се разписаха, за да стане резултатът 4:1 в полза на „драконите”. Диего Гаучо (78’) вкара второто попадение за домакините, а крайното 2:5 бе оформено от Варела (90+1’).

С този успех Порто добави нови три точки към актива си и вече има 9, като до момента няма различен резултат от победа. „Драконите” са с голова разлика 9:3 в първите три кръга, а в следващия домакинстват на Витория Сетубал. Униао Лейра се намира на последната 16-та позиция и в първите си три мача от сезон 2011/2012 е с три поражения.