3. Порто прецака Бенфика в самия край и докосва трета поредна титла (ВИДЕО)

Порто прецака Бенфика в самия край и докосва трета поредна титла (ВИДЕО)

"Драконите" взеха голямото дерби с 2:1 с гол в продължението, Порто измести Бенфика от върха и има точка аванс кръг преди края

Порто е на път да изкопчи титлата на Португалия от ръцете на Бенфика. „Драконите” победиха „орлите” с 2:1 след късен победен гол на резервата Келвин и изместиха Бенфика от върха само кръг преди края на шампионата.

Тази вечер на „До Драгао” Бенфика щеше да стане шампион при победа, защото водеше с две точки два кръга преди края.

И всичко започна перфектно за финалиста в Лига Европа. В 19-ата минута гостите изпълниха корнер, удар на Луизао бе избит, Гарай стреля пак от воле, топката се удари в защитник и стигна до Лима, който на празна врата не сбърка – 0:1.

Жорже Жезус бе оставил на пейката своя основен реализатор Оскар Кардосо, а Порто имаше нужда само от 7 минути, за да изравни. Силвестре Варела центрира отляво, топката се отклони от крака на Перейра и Артур успя само да докосне преди да влети в долния ляв ъгъл за 1:1.

Ремито също устройваше Бенфика и гостите го бранеха с всички сили, ала тяхната крепост се пропука фатално във втората минута на добавеното време на мача.

Тогава резервата Келвин вкара победния гол за Порто с кинжален диагонален удар по земя, с който оплете кълбото в долния десен ъгъл и треньорът на Бенфика Жорже Жезус буквално падна на колене от яд на тъча.

Емоциите сред "драконите" бяха на обратния полюс, а минута по-късно „Драгао” изригна при последния съдийски сигнал и отпразнува като титла тази победа.

Мениджърът на домакините Витор Перейра и играчите му се радваха сякаш са спечелили титлата, но до нея остава още една стъпка.

Порто вече води с една точка пред Бенфика в таблицата. Другата неделя (19 май) Порто гостува на третия в таблицата Пакош Ферейра. Бенфика пък е домакин на борещия се за оцеляване Мойрейрензе. Само победа в последния кръг ще гарантира трета поредна титла за „драконите”.

В сряда Бенфика играе финал в Лига Европа срещу Челси.