3. Порто смачка Бешикташ с 9 души (видео)

Порто смачка Бешикташ с 9 души (видео)

Порто надигра домакина Бешикташ в мач от групата на ЦСКА в Лига Европа. „Драконите” излъгаха тактически своя съперник и го сразиха с 3:1. Цяло второ полувреме португалците играха с 10 човека след червения картон на Майкон, а в самия край и Фернандо бе отстранен. Два гола за португалците вкара Хълк.

На „Инюню” домакините се опитаха да наложат натиск в началото на двубоя, но постепенно ролите се размениха. В 26-ата минута Фалкао откри резултата в полза на португалците. Той засече с глава центриране от ъглов удар на Фернандо Белуши и реализира, като с основна вина за попадението бе вратарят Хакан Арикан. По-късно ново попадение на Фалкао не бе зачетено поради засада, а при друга ситуация главният рефер Клос Гомес от Испания не видя чиста дузпа за „драконите”.

Турците се опитаха да върнат гола. Те получиха предимство, след като Майкон от гостуващия състав получи директен червен картон за груб фаул. До почивката обаче домакините не успяха да се възползват от численото си предимство, въпреки опитите на активния Родриго Табата.

Бешикташ започна да мачка своя съперник с началото на второто полувреме. Противно на логиката Порто стигна до втори гол в 59-ата минута. Хълк излезе сам срещу вратаря след грешка на Запоточни и елегантно вкара топката в мрежата – 2:0.

Ибрахим Юзулмез пропусна преди Порто да направи преднината си класическа. В 78-ата минута Хълк разпиля защитата на Бешикташ и с мощен шут в наказателното поле направи 3:0.

В добавеното време Бешикташ все пак стигна до почетно попадение, след като изведеният в коридор Бобо не сбърка, оформяйки крайното 1:3. Асистенцията бе на Родриго Табата.

Така Порто на практика си осигури участие в следващата фаза на надпреварата. „Драконите” са първи в група “L” с актив 9 точки, пред Бешикташ с 6, Рапид Виена с 3 и ЦСКА с 0.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"