3. Португалия спечели последната контрола преди Мондиал 2010

Португалия спечели последната контрола преди Мондиал 2010

Кристиано Роналдо и компания победиха Мозамбик с класическото 3:0

Португалия приключи подготовката си за Мондиал 2010 по категоричен начин. Момчетата на селекционера Карлош Кейрош се наложиха с класическото 3:0 над Мозамбик. Контролата се игра на „Ню Уондърърс Стейдиъм ” в Йоханесбург. В проверка участие не взе крилото на Манчестър Юнайтед Нани, който ще пропусне световното първенство заради контузия, а голямата звезда Кристиано Роналдо се появи в игра през второто полувреме.

В началните минути двата отбора си разделиха по едно положение. Първо Джери от Мозамбик отправи удар, който бе спасен от Едуардо, а в следващата атаката Лиедсон пропусна от добра позиция. В края на полувремето сценарият се повтори. Дани центрира от ляво, Лиедсон засече топката с глава, но Лама спаси великолепно неговия удар. Малко след това Хади стреля от 25 ярда, но топката профуча много близко до гредата на Едуардо.

Португалия поведе в 52-ата минута. Деко подаде на Дани, който преодоля Лама и спокойно отбеляза за 1:0. Момчетата на Карлош кейрош продължиха да натискат, но Педро Мендеш пропусна да удвои резултата. Това се случи в 75-ата минута, когато Алмейда засече добро центриране на Дани от близко разстояние. Това бе и гол номер 800 за португалците в международни срещи. Нападателят на Вердер (Бремен) се разписа и за крайното 3:0 в 83-ата минута.

Португалия започва своята кампания на Мондиал 2010 срещу Кот Д’Ивоар на 15-ти юни на стадион „Нелсън Мандела Бей Стейдиъм” в Порт Елизабет. Португалците са група G на турнира с още с отборите на Бразилия и Северна Корея.