3. Португалски съдии заклаха Аякс, Реал единствен с пълен актив след 3:0 в Амстердам (видео)

Лион разгроми Динамо (Загреб) и отчая Аякс, французите ще играят на 1/8 финалите

Реал Мадрид стана единственият отбор, който приключи с пълен актив битката в груповата фаза на Шампионската лига този сезон. „Белия балет” постигна шеста поредна победа в група “D” след 3:0 на „Амстердам Арена” и по този начин уби надеждите на Аякс да продължи напред в турнира.

Победата на тима обаче бе помрачена от безумното съдийство на карето рефери от Португалия, които обезглавиха славния Аякс, отменяйки два кристално чисти гол за холандците в мрежата на гостите.

В другият мач от групата Лион постигна разгромната победа, от която се нуждаеше, за да оправи головата си разлика и задмина холандския гранд в борбата за второто място в групата след 7:1 над Динамо насред Загреб.

Наказателната акция на момчетата на Жозе Моуриньо започна още в 14-ата минута. Хосе Кайехон чудесно изчака момента да не е в засада, Кака копна къмн него зад отбраната на Аякс и Кайехон с премерен удар между краката на Вермеер за 0:1.

Реал се забавлаяваше на терена и справянето с техничните комбинации на исапнците не бе по силите на домакините от Ниската земя. В средата на полувремето Бензема пое на гърди, елиминира прекия си пазач, после финтира и Фертонген, но ударът му се озова право в ръцете на вратаря на домакините.

В 32-ата минута страничният рефер се изгаври с Аякс. Ван дер Вийл стреля, Адан с мъка спаси, но прати право на крака на излезлия в критално чиста позиция Лодейро, който вкара на празна врата, но реферът си измисли засада и резултатът остана 0:1.

В 37-ата минута скандалното съдийство стигна своя връх, когато нов абсолютно чист гол на Аякс бе отменен. Анита стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Сюлеймани, който не бе в засада, топката влетя в мрежата, но страничният съдия затри всяка надежда на холандците като вдигна флага отново...

След целия съдийски произвол Реал Мадрид се възползва от шока в редиците на Аякс и вкара втори гол. В 41-ата минута Бензема намери Игуаин, който с три докосвания, овладя, нагласи се и разстреля Вермеер за 0:2.

На почивката на другия мач в групата Динамо (Загреб) и Лион се оттеглиха при 1:1, което пращаше Аякс на 1/8 финалите, но нещата се промениха в заключителните 45 минути.

През втората част нещастията за Аякс продължиха. Фертоинген не можа от няколко метра с глава да намери мрежата, а Сюлеймани разтресе гредата в 53-ата минута.

Реал Мадрид довърши съперника в продължението на мача – Шаби Алонсо технично пусна с външен фалц към Хосе Кайехон и испанецът размина вратаря, който излезе, с шут покрай тялото му за крайното 0:3.

В другия мач от групата Лион се нуждаеше от разгром срещу Динамо (Загреб), за да продължи и след погрома със 7:1 на „Максимир” направи нужното, за да играе на 1/8 финалите в надпреварата.

Мачът почна с два бързи жълти картона на Йерко Леко, които осавиха домакините с 10 души на терена в 27-ата минута. Въпреки това хърватският Лео Меси – Матео Ковачич отбеляза за 1:0 в полза на Динамо в 40-ата минута и не се виждаше как Лион ще съумее да обърне нещата.

Последва обаче истинска буря пред вратата на хърватите. Бафетими Гомис заби цели 4 гола в мрежата на Келава за разгромното 7:1. Първият гол на френския стрелец падна в края на първата част и полувремето приключи при 1:1.

Само за 7 минути в началото на втората част Лион наниза 3 гола – Гомис на два пъти и Гоналонс направиха 1:4.

„Хлапетата” направиха почивка от 10 минути и пак влязоха в серия. Този път Лион набута 3 гола на Динамо за 12 минути. Лисандро Лопес в 64-ата, Бафетими Гомис с четвъртия си гол в 70-ата и Джими Брианд в 76-ата минута докараха нещата до фамозното 7:1 в полза на французите.

Така головата разлика на Лион стана +2, а след трите гола в мрежата на Аякс на „Амстердам Арена” холандците имаха вече по 6 вкарани и допуснати гола и това прати Лион напред.