3. Преобразеният Уест Хем матира шампиона Сити с 2:1 (ВИДЕО)

Преобразеният Уест Хем матира шампиона Сити с 2:1 (ВИДЕО)

Технологията на голлинията позволи на Диафра Сако да подобри голов рекорд на „чуковете”, седмицата стана още по-лоша за „гражданите”

Английският шампион Манчестър Сити загуби с 1:2 визитата си на Уест Хем в един френетичен мач, който даде начало на 9-ия кръг във Висшата лига. Амалфитано откри за „чуковете” през първата част, Диафра Сако удвои с помощта на новата технология на голлинията четвърт час преди края, а чудесно попадение на Давид Силва се оказа само почетно за „гражданите”.

Така вторият Манчестър Сити остана на 5 точки зад лидера Челси, който утре гостува на Манчестър Юнайтед в голямото дерби на кръга. Уест Хем пък вече има 16 точки и е само на една зад Сити на 4-та позиция.

На „Болейн граунд” през първата част Уест Хем прилагаше много агресивна преса, докато Сити играеше лежерно след равенството с ЦСКА (М) (2:2) през седмицата в Шампионска лига.

Мангала едва не си вкара автогол в 11-ата минута и се наложи Джо Харт да избива над гредата в корнер на сигурно.

После Харт спаси с лицето си удар на Енер Валенсия и остана няколко секунди в нокдаун. Две минути по-късно Алекс Сонг изведе Енер Валенсия отдясно, еквадорецът пусна по земя успоредно на голлинията, Сабалета не успя да смени посоката си на движение и помета Джо Харт, а Морган Амалфитано вкара спокойно на втора греда напълно необезпокояван за 1:0 в 21-ата минута.

Един Джеко бе близо до изравняване, но засече на първа греда малко над целта при пас на Навас от корнер.

В 45-ата минута „чуковете” разиграха отлично след пряк свободен удар и Амалфитано пусна отлична топка, но Валенсия и Колинс се разминаха пред голлинията. Пред другата врата Агуеро отклони една топка към близкия ъгъл на Адриан, който успя да протегне крак и изби инстинктивно в корнер.

Ако първата част не предложи чак толкова високо темпо, то втората беше като мач на забързан ход с неспирни атаки към двете врати.

Сити постепенно овладя средата на терена и Пелегрини пусна Стеван Йоветич на мястото на Джеко. Диафра Сако опита атрактивно воле от въздуха след пас на Нобъл, но прати над вратата.

Давид Силва проби отдясно и подаде по земя за Агуеро, който от чиста позиция нацели напречната греда, а добавката на Яя Туре бе закована точно на голлинията от вратаря Адриан.

Уинстън Рийд попречи на Кун да вкара и малко по-късно, когато блокира удара му отляво към близкия ъгъл.

Четвърт час преди края Аарън Кресуле центрира отляво, Диафра Сако скочи добре на втора греда и с глава насочи в близкия долен ъгъл, а Джо Харт направи спасяване. Технологията на голлинията обаче веднага сигнализира за гол и повторенията ясно доказаха, че Харт наистина вади топката, когато тя е вътре с целия си обем и „Болейн граунд” ликуваше с втори гол – 2:0. По този начин сенегалският нападател, който дойде от Метц през лятото, подобри клубен рекорд на Уест Хем и стана първият играч, който бележи в 6 поредни мача от Премиършип.

Само две минути бяха изминали и Давид Силва вкара фамозен гол. Испанският плеймейкър се разходи между защитата отдясно, финтира Нобъл, Сонг и Даунинг преди да оплете в далечния ъгъл с безпощаден диагонален шут за 2:1.

Сити имаше време да изкопчи поне точка, но днес сякаш и съдбата бе против отбора на Пелегрини. Коларов подаде отлично, но Йоветич не можа да насочи точно от няколко метра.

Колинс спря Агуеро, а Яя Туре разтресе за втори път напречната греда с фалцов удар от границата на наказателното поле. В добавените 5 минути Адриан извади силен изстрел на Йоветич към горния десен ъгъл и Уест Хем запази трите точки за себе си.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня