3. Прероденият Арсенал мина победоносно през крепостта на Суонзи (ВИДЕО)

Прероденият Арсенал мина победоносно през крепостта на Суонзи (ВИДЕО)

"Топчиите" биха с 2:0 с дебютен гол на Монреал и попадение на резервата Жервиньо, Стоук и Уест Бром направиха 0:0

Арсенал победи Суонзи с 2:0 на негостоприемния „Либърти” и ще запази пета позиция във Висшата лига след 29-ия кръг. Дебютен гол на Начо Монреал и късно попадение на Жервиньо след кинжална контра донесоха три точки на „артилеристите”.

Суонзи допусна едва трета загуба у дома в Уелс този сезон в елита.

Арсенал доби голямо самочувствие след успеха над Байерн Мюнхен насред „Алианц Арена” през седмицата. Тази победа обаче се оказа бе ефект, защото лондончани отпаднаха в Шампионската лига.

„Лебедите” на Михаел Лаудруп не изневериха през първата част на своя стил с много пасове в центъра на терена.

Въпреки това Окслейд-Чембърлейн беше много опасен всеки път, когато получеше топката. Окс завъртя с чудесен удар в седмата минута, но топката срещна напречната греда.

В средата на полувремето Арсенал натисна, но след кратка паника пред вратата на домакините Мишел Ворм лови удар на Жиру.

После и Фабиански се изяви, като изби покрай гредата удар на Мичу в близкия ъгъл.

Окслейд-Чембърлейн нацели втора греда преди паузата. Касорла проби, Окс взе от краката му и със силен удар близна гредата, но топката мина над целта в аут.

С всяка изминала минута на втората част Арсенал играеше все по-уверено. Тио Уолкът обаче се губеше по терена.

След кратък период на домакинско надмощие, Арсенал отново погледна сериозно към вратата на съперника. Венгер пусна Жервиньо и Рамзи от пейката да раздвижат играта и те го направиха.

Четвърт час преди края Арсенал стигна до ценния гол. Касорла опита да намери Жиру, Ашли Уилямс опита да изчисти, но само добута кълбото до Начо Монреал и испанският ляв бек прати ниско по диагонала за 0:1.

В края Суонзи се втурна напред в търсене на изравнителен гол и лондончани се възползваха.

Жиру изведе Рамзи вдясно, уелсецът пусна към непокрития Жервиньо и котдивоарецът сам срещу Ворм не сбърка за 0:2 в добавеното време.

Арсенал е пети с 50 точки, само на 2 зад Челси, който засега е на последното място, което дава квота за Шампионска лига. Суонзи има 40 точки на 10-о място.

Стоук Сити се качи до първата половина на таблицата след нулево реми у дома срещу Уест Бромич на „Британия”.

„Грънчарите” имаха само една победа от Нова година насам и отново им липсваше импулс в атака, за да вкарат.

В самия край на мача Стоук можеше да спечели двубоя. Резервата Кенуайн Джоунс бе изведен сам срещу Бен Фостър, но стреля право във вратаря.

Ромелу Лукаку с глава стреля над целта при най-добрия шанс за „дроздовете”.

Стоук е 10-ти с 34 точки, Уест Бром има 44 на осма позиция.