3. "Прилепи" и "жаби" не се победиха в дербито на Валенсия (видео)

"Прилепи" и "жаби" не се победиха в дербито на Валенсия (видео)

Отборът на Валенсия пропусна страхотен шанс да се откъсне на 3 точки пред тима на Малага в борбата за 3-то място, след като днес завърши 1:1 с тима на Леванте в дербито на Валенсия

Отборът на Валенсия пропусна страхотен шанс да се откъсне на 3 точки пред тима на Малага в борбата за 3-то място, след като днес завърши 1:1 с тима на Леванте в дербито на Валенсия. Двубоят се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна с възможности и пред двете врати, но пропуски за домакините направиха Адурис и Парехо, а с такъв за гостите се отчете Коне.

Като цяло обаче "прилепите" очаквано бяха по-активни и продължиха да натискат, но Матийо и и Пабло също не можаха да намерят път към противниковата врата.

Така се стигна до 34-ата минута, когато домакините все пак съумяха да излязат напред в резултата, след като Жонас засече отблизо остро подаване на Фегули.

През втората част темпото на игра бе доста по-слабо, отколкото през първата, но това може би се дължи и на гостите, които съумяха да изравнят в 53-ата минута, когато Валдо свали с глава за Коне центриране на Баркеро, а тъмнокожият нападател не сбърка от няколко метра за 1:1.

До края на двубоя домакините опитаха да стигнат до успеха, но при едва двете си положения Адурис и младокът Алкасер пропуснаха да се разпишат.

След хикса "прилепите" се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 48 точки, на 1 пред 4-ия Малага и на 3 пред 5-ия Леванте.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"