3. Пропуски, жълт картон и загуба за Попето в московско дерби с Локомотив (ВИДЕО)

Пропуски, жълт картон и загуба за Попето в московско дерби с Локомотив (ВИДЕО)

Спартак загуби с 1:2 от Локо

Ивелин Попов игра цял мач и получи жълт картон при загубата на неговия Спартак с 1:2 като домакин на Локомотив в голямото дерби на Москва от 12-ия кръг на Премиер лигата в Русия.

Денисов центрира отляво в 9-ата минута на новия „Откритие Арена”, на втора греда съвсем на аутлинията Самедов върна пред вратата и там Коломейцев засече отблизо в мрежата за 1:0 в полза на Локомотив.

Ивелин Попов контузи Тарасов, падайки върху него след нарушението срещу българина и Тарасов бе заменен принудително в 26-ата минута. Пейчинович пък с глава нацели сглобката на вратата на домакините след статично положение в 23-ата минута.

В началото на втората част Омар Ниасе направи без да иска двойно подаване със съперник и извън наказателното поле с мощен диагонален удар прониза мрежата за 2:0.

Ивелин Попов беше активен, но след индивидуален рейд насочи с боц право във вратаря. Попето опита и атрактивна странична ножица в 61-ата минута, но не нацели добре топката.

Все пак в 77-ата минута Йозбилиз от втори опит успя да центрира добре и Бокети на първа греда прати в мрежата за 2:1, но до края Спартак не намери сили за изравнителен гол, а точно след гола Попов си изкара жълт картон.

Попето имаше един последен шанс да донесе точка на своите, но топката му дойде много неудобно, той успя акробатично да насочи с крак към вратата, ала Гийерме спаси.

В класирането Спартак остана четвърти с 20 точки, а Локомотив дръпна на втората позиция с 27. Лидер е ЦСКА с 32.