3. ПСВ Айндховен излъга Черноморец Одеса като гост (ВИДЕО)

ПСВ Айндховен излъга Черноморец Одеса като гост (ВИДЕО)

Холандският гранд постигна победа с 2:0 в Одеса и се изкачи на второ място в група "В", където е и българският шампион Лудогорец

ПСВ Айндховен постигна първа победа в група „В” на Лига Европа, след като се наложи с 2:0 като гост на Черноморец Одеса.

Холандският гранд регистрира поражение с 0:2 от Лудогорец в първия си мач от групата, докато украинците надвиха Динамо Загреб с 2:1. Така след днешния си успех ПСВ Айндховен има актив от 3 точки и се изкачи на второто място в групата. Черноморец Одеса също е с 3 точки и заема третата позиция. Лидер е Лудогорец е с 6, а Динамо Загреб се намира на последното място без спечелена точка.

Резултатът в днешния двубой, игран на стадион „Черноморец” в Одеса, бе открит в 13-ата минута, когато Мемфис Депай изведе ПСВ Айндховен с гол напред. Авансът на холандския отбор от едно попадение се запази и до почивката на мача, а второто попадение за водения от Филип Коку тим падна в 88-ата минута, като негов автор бе Флориан Йозефзон.

В следващия трети кръг от груповата фаза на Лига Европа Черноморец Одеса е домакин на Лудогорец, а ПСВ Айндховен гостува на Динамо Загреб.