3. ПСЖ дръпна с 9 точки пред Марсилия (ВИДЕО)

ПСЖ дръпна с 9 точки пред Марсилия (ВИДЕО)

"Принцовете" биха с 3:0 Ница у дома

Лидерът ПСЖ разби на свой терен Ница с 3:0 в последна среща от 33-ия кръг на френската Лига 1 и дръпна с 9 точки пред преследвача си Олимпик (Марсилия).

Срещата на „Парк де Пренс” започна с домакински натиск, който даде резултат още в 10-ата минута, когато Хавиер Пасторе изведе на чудесна позиция Жереми Менес, реализирал за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 63-ата минута колумбийският страж на гостите Оспина извърши нарушение за дузпа, след което получи директен червен картон и Ница остана с човек по-малко на терена. Парижани получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, а шведският им голмайстор Златан Ибрахимович бе хладнокръвен от бялата точка за 2:0.

Възпитаниците на Карло Анчелоти продължиха да диктуват събитията на терена и в 88-ата минута Ибрахимович асистира на Клемент Шантом, оформил крайното 3:0.

С успеха си ПСЖ събра 70 точки и продължава да е убедителен лидер във временното класиране с аванс от 9 пункта пред Олимпик (Марсилия) само пет кръга преди края на сезона. Ница е на шеста позиция с 54 точки.