3. ПСЖ го може и без Ибра (ВИДЕО)

ПСЖ го може и без Ибра (ВИДЕО)

Парижани отнесоха с 4:1 Лион в мача за Суперкупата

ПСЖ спечели Суперкупата на Франция, след като се наложи с категоричното 4:1 над Лион в мач игран тази вечер на стадион Вьортерзее в Австрия. „Принцовете” доминираха през целия двубой и само късметът ги лиши от по-изразителен успех в мача.

Гол на Фекир в първите минути бе отменен, след което започна наказателната акция на парижани.

В 9-ата минута при центриране на Курзава в наказателното поле Ди Мария остана под топката, но кълбото бе засечено в движение от връхлитащия Пасторе за 1:0.

Пет по-късно Лаказет можеше да удвои, след негов изстрел топката облиза левия страничен стълб.

В 19-ата минута Пасторе проби отляво и пусна технично за Лукаш Моура, който успя да отклони към вратата за 2:0.

Шансът покри Лион при удар на Анхел ди Мария, след като при удар на аржентинеца топката рикошира леко в крак на бранител и се отби в напречната греда.

В 34-ата отбраната на Лион за пореден път не показа нужната концентрация и Ди Мария подаде към непокрития Бен Арфа, който с мощен изстрел прати кълбото в мрежата ба Антони Лопес за трети път.

Пасторе имаше отлична възможност да се разпише за втори път след почивката, но останал сам срещу вратаря на Лион опита неточен прехвърлящ удар.

В 54-ата Пасторе намери Курзава отляво и французинът увенча добрата си с точен диагонален удар за 4:0.

Малко преди края на двубоя Толисо успя да отсрами своя тим, вкаравайки за крайното 1:4.