3. ПСЖ не прости и на Лион (видео)

ПСЖ не прости и на Лион (видео)

Столичани набиха "хлапетата" с 2:0, Пасторе не спира да бележи

Богаташите от ПСЖ дадоха ясно да се разбере, че ще бъдат основен фаворит за титлата в Лига 1 през този сезон. Столичани взеха успех с 2:0 срещу Лион в мегасблъсъка на 9-ия кръг във френския шампионат.

Тласък за успеха на петролните милионери отново даде рекордната покупка Хавиер Пасторе. Първото полувреме не оправда очакванията на фенове и специалисти за страхотен футбол. Шансовете за гол бяха кът и нито един от двамата вратари не трябваше да прави нещо особено, за да спаси мрежата си.

Гамейро имаше шанс още в 4-ата минута, а Пасторе удари греда в средата на частта. Диего Лугано изстреля истински снаряд към Уго Лорис, но стражът на „петлите” се справи и изби над гредата в корнер.

Второто полувреме започна по същия начин, но голът на аржентинския плеймейкър промени мача. Хавиер Пасторе проби отляво, залъга, че ще подава и с точен удар между Лорис и близката греда матира вратаря за 1:0.

Попадението отвори мача. Лион тръгна в предни позиции, но се оголи отзад. ПСЖ нижеше контра след контра, но Лорис спаси втори гол след удари на Пасторе, Кевин Гамейро и Жереми Менес.

Бафетими Гомис пропусна най-чистото положение за „хлапетата” след подаване на Мишел Бастош. Ударът с глава на стрелеца обаче мина на сантиметри в аут.

В последната минута ПСЖ затвори мача. Нене изпълни пряк свободен удар към далечната греда, където Жале простреля Лорис отблизо за 2:0.

С победата ПСЖ остана самотно на върха в Лига 1, като взе 3 точки аванс пред преследвачите Монпелие, Лион и Тулуза.
По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито