3. ПСЖ обърна Наполи при завръщането на Кавани и Лавеци на "Сан Паоло" (ВИДЕО)

ПСЖ обърна Наполи при завръщането на Кавани и Лавеци на "Сан Паоло" (ВИДЕО)

Ибрахимович и Пасторе вкараха след почивката за 2:1 в полза на френския шампион, но Тиаго Силва се контузи

Пари Сен Жермен направи обрат и победи Наполи с 2:1 в контрола на „Сан Паоло” в Неапол. Проверката бе по-специална за Единсон Кавани и Езекиел Лавеци, които се завърнаха на стадиона, където са много обичани от феновете. В Италия те двамата, заедно с Марек Хамшик, бяха наричани „Тримата тенори”, когато носеха заедно екипа на южняците. И тримата почнаха като титуляри, но бяха заменени в хода на мача.

Иначе и трите гола паднаха след почивката и френският шампион спечели след голове на Ибрахимович и Пасторе.

Неприятната новина за ПСЖ дойде още в 12-ата минута, когато Тиаго Силва получи разтежение докато тичаше и беше заменен от Маркиньос.
Онгенда стреля с глава след центриране на Лавеци от корнер, но вратарят Рафаел спаси. В следващата атака Инсиние показа техника на скорост и мина през двама бранители и се наложи Сиригу да се намесва добре.

Играта живна в края на полувремето и най-скъпият защитник в света Давид Луис се намеси решително, а Йоан Кабай изчисти удар на Сапата от голлинията. Бомбен шут на Хамшик бе избит от Сиригу и гостите удържаха до почивката без гол.

Втората част също стартира вихрено и вратарят Душе отрази воле на Мичу, който вече играе за Наполи. Кабай беше близо с далечен шут, но прати покрай гредата.

Наполи поведе в 51-ата минута, когато вратарят Душе изби едно центриране, топката се върна към Игуаин и аржентинецът бе точен за 1:0.

Отговорът на ПСЖ дойде бързо – само след 5 минути. Блес Матюиди нахлу в наказателното пле и центрира силно, Рафаел лошо изби и Ибрахимович го разстреля – 1:1.

13 минути преди края Хавиер Пасторе се измъкна от Бритос и Андухар и прати под гредата – 2:1 за ПСЖ.

Лукас Моура изпусна да направи победата по-убедителна в края.

В събота ПСЖ приема Бастия във втория кръг на Лига 1 след 2:2 при гостуването на Реймс на старта.