3. ПСЖ отнесе Лион с четири гола, Мбапе се разписа два пъти (ВИДЕО)

ПСЖ отнесе Лион с четири гола, Мбапе се разписа два пъти (ВИДЕО)

Нападателят на парижани отново води отбора си напред

ПСЖ надви Олимпик Лион с категоричното 4:1 в мача им от Лига 1. Главният герой за парижани отново беше Килиян Мбапе, който вкара два гола.

Мачът започна кошмарно за домакините, като още в 3-тата минута Корентен Толисо допусна груба грешка и загуби топката в наказателното си поле, след което спъна Мануел Угарте. Логично последва дузпа, която Килиан Мбапе реализира минута по-късно, за да даде ранен аванс на ПСЖ - 0:1. Домакините опитаха да отговорят няколко минути по-късно, когато Тино Кадерере се озова в удобна позиция, но ударът му бе блокиран. В 12-ата минута пък Раян Шерки направи серия от финтове и стреля опасно, но встрани от вратата на Донарума.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Ашраф Хакими комбинира с Усман Дембеле. Френското крило центрира остро в наказателното поле, а стражът на Лион Антони Лопеш се намеси лошо. Топката попадна отново в Хакими, който отблизо с лекота направи 0:2. В 35-тата минута Джанлуиджи Донарума направи втора впечатляващ изява в мача, след като отрази воле на Корентен Толисо. Интригата в мача приключи три минути по-късно. Мануел Угарте изведе чудесно Марко Асенсио, който останал очи в очи с Антони Лопеш не сгреши и направи 0:3, като се разписа във втори пореден мач. Три минути по-късно пък опасен далечен удар на Мбапе мина на сантиметри от вратата на Лион.Унижението за Лион стана пълно в даденото от съдията двуминутно продължението на първото полувреме, Марко Асенсио изведе чудесно Килиан Мбапе, който надбяга защитниците на домакините и с лекота отбеляза второто си попадение в мача с прецизен удар - 0:4 за ПСЖ.

Така се стигна до 71-вата минута, когато след изпълнение на корнер Ърнест Нуама стреля опасно с глава, а Донарума отново се намеси страхотно и спаси. При борбата за добавката обаче Уарен Заир-Емери препъна Николас Таляфико и след преглед с ВАР главният съдия Ерик Вателие отсъди дузпа, която Корентен Толисо преъврна в гол за Лион и намали резултата на 1:4.