3. ПСЖ постигна убедителна победа над новака Дижон

ПСЖ постигна убедителна победа над новака Дижон

Шампионът на Франция се наложи у дома с 3:0

Съперникът на Лудогорец в групата в Шампионската лига – Пари Сен Жермен – постигна убедителна победа над Дижон в мач от шестия кръг на Лига 1. Двубоят, който се проведе на „Парк де Пренс”, завърши при резултат 3:0.

С този успех шампионът на Франция събра 13 точки и зае първото място над втория Монако, който е също е с 13 и мач по-малко.

Отборът на старши треньора Унай Емери надигра новака в елита и можеше да се поздрави с още по-убедителна победа. Парижани владееха топката 57% от игровото време и отправиха общо 16 удара срещу 6 на съперника.

Резултатът бе открит в 16-ата минута. Тогава футболистът на „совите” Адам Ланг си вкара автогол. Максуел напредна по лявото крило и центрира, топката се отклони от тялото на Ланг, прехвърли вратаря Рейне и влезе в мрежата му.

Нападателят Единсон Кавани удвои преднината в 27-ата минута. Уругвайският национал бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Лотие срещу Рабио.

Гостите бяха много близо до гол в 33-ата минута, когато Абеид уцели гредата след страхотен удар, при който вратаря Ареола не регира по никакъв начин.

През второто полувреме домакините продължиха да владеят инициативата. В 67-ата минута Максуел получи от Ди Мария при бърза атака на домакините, центрира към Лукас Моура и той с глава завърши успешно.

В последните минути отборът на Дижон се активириза и направи всичко по силите си да вкара почетно попадение. Стабилните изяви на Ареола и липсата на точен мерник не позволиха това да се случи.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф