3. ПСЖ с 4-ка, Пасторе с невероятно шоу

ПСЖ с 4-ка, Пасторе с невероятно шоу

ПСЖ отнесе Диферандж с 4-0, изклюяителен мач на Пасторе

Пари Сен Жермен отнесе отбора на Диферандж с 4-0. Французите на практика се класираха за групите на турнира Лига Европа. Предстои реванш, но с оглед резултата от първата среща, мачът във Франция изглежда чиста формалност.

Още в 17-ата минута Гамейро изведе французите напред в резултата и даде спокойствие в играта на ПСЖ. В 60-ата минута Менез стреля страхотно извън наказателното поле, но вратарят на домакините отрази удара му с вещина. 10 минути след това, изпълнение на корнер доведе до разбъркване в наказателното поле на Диферандж. Бахебек се оказа най-съобразителен и наниза втори гол.

Тогава дойде времето на Хавиер Пасторе. В рамките на две минути, той изработи нови две попадения за отбора си. Първо, в 90-ата минута аржентинецът намери с фамозен пас Сеара в наказателното поле на Диферанж, а капитанът с елегантен удар по диагонала направи резултата класически. Само минута след това, след страхотно диагонално подаване на Пасторе, Менез вкара страхотен гол, втори за него в срещата. В последните секунди на добавеното време отборът от Люксембург можеше да вкара почетен гол, но вратарят Сиригу успя да запази вратата си суха.

Французите имаха още десетина чисти положения за гол. Само заради добрите намеси на вратаря на Диферандж - Вебер, резултатът не достигна двуцифрено число в полза на ПСЖ. Хавиер Пасторе показа за какво бяха похарчени толкова много пари за него и се отблагодари на отбора с невероятна игра.

Състави:

Диферандж: Вебер, Родригез, Сийбеналер, Букович, Леони, Лабрезне (Ер Рафик 81’), Бетмер, Катенмайер, Ялш, Францони (Албанезе 69’), Карон (Пискор 88’)

Пари Сен Жермен: Сиригу, Сеара, Бисеваш (Нгоуи 52’), Камара, Тиене, Бодмер, Матуиди (Кебано 79’), Менез, Бахебек, Пасторе, Гамейро (Морис 67’)

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)