3. ПСЖ се класира за финала на Купата на лигата (ВИДЕО)

ПСЖ се класира за финала на Купата на лигата (ВИДЕО)

Парижани се наложиха с 2:0 над тима на Тулуза

Пари Сен Жермен се класира за финала на Купата на лигата във Франция след победа с 2:0 над Тулуза и на финала ще спори за трофея с тима на Лил. Лавеци откри резултата в 65-ата минута, а Анхел ди Мария оформи крайното 2:0 в 72-ата.

Очаквано ПСЖ се хвърли в атака още в първите минути на двубоя, като във 2-ата Лавеци проби отляво и пусна към Кавани, но пасът му бе пресечен от бранител.

Тулуза отвръщаше на домакините с бързи контраатаки, които носеха сериозна опасност за отбраната на парижани.

Точно при такава атака в 13-ата минута Бен Йедер имаше шанс да отбележи, но Кимпембе успя да избие топката от крака на нападателя в последния момент.

„Принцовете” владееха топката 70% от времето, но не успяха до почивката да стигнат до попадение.

Магията над вратата на Тулуза бе развалена едва в 65-ата минута, когато Равио с перфектен пас изведе Лавеци сам срещу вратаря, аржентинецът с едно движение финтира Гойкоечея и отбеляза на празна врата.

В 72-ата Анхел ди Мария покачи на 2:0 с красив гол на метри от големия пеналт, като аржентинецът имаше и късмет, след като при удара топката се отклони в тялото на футболист на Тулуза.

Златан Ибрахимович влезе в игра в 74-ата минута и няколко по-късно показа отлична техника и завърши самостоятелния си рейд с мощен удар, но Гойкоечея парира с една ръка.

В 89-ата минута Кимпембе събори Брайтуайт в наказателното поле и Тулуза получи правото да изпълни дузпа. Брайтуайт изпълни 11-метровия наказателен удар, но вратарят на парижани Душе спаси, а при добавката Яго не успя да насочи с глава топката и я прати над напречната греда.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)