3. ПСЖ се провали срещу средняк и титлата вече не е сигурна (ВИДЕО)

ПСЖ се провали срещу средняк и титлата вече не е сигурна (ВИДЕО)

Марсилия може да се доближи на 5 точки от парижани

Пари Сен Жермен допусна изненадващо домакинско поражение от Лориен с 1:3 в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Парижани играха 70 минути с човек по-малко след червен картон на Ашраф Хакими.

ПСЖ си остава първи във временното класиране с актив от 75 точки, но вторият Марсилия (67т.) и Ланс (66т.) са с мач по-малко. Лориен е десети с 48 пункта.

В 11-ата минута извеждащ пас към Килиан Мбапе разсече защитата на Лориен, но вратарят Ивон Мвого с бляскаво спасяване отказа звездата на домакините. Четири минути по-късно Лориен излезе напред в резултата. Ромен Фавр пусна подаване за Енцо Льо Фе, който от наказателното поле нанесе удар в горния ъгъл без да остави шансове на Джанлуиджи Донарума.

В 20-ата минута дойде и изгонването на Ашраф Хакими, който получи втори жълт и респективно червен картон. И двете официални предупреждения за мароканеца бяха за нарушения. Въпреки численото си изоставане, ПСЖ успя да изравни резултата в 29-ата минута. Мвого допусна грешка с изчистването на топката, предостави я на Килиан Мбапе, който от близка дистанция не сгреши и се разписа за 1:1.

В 38-ата минута гостите реализираха второто си попадение. Фавр записа втора асистенция, след като Дарлин Йонгуа оползотвори подаването му – 1:2. В 67-ата минута Данило Перейра нанесе удар с глава под напречната греда, но Ивон Мвого спаси. Пет минути след това парижани имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Данило Перейра, но те не бяха уважени.

В 86-ата минута гол на Айман Кари за 1:3 не бе зачетен заради засада. Три минути след това Лориен все пак се разписа за трети път в мрежата на Донарума. След бърза контраатака Бамба Денг стигна до отлична позиция сам срещу италианския страж и оформи крайния резултат.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)