3. ПСЖ се върна в топ 3 след голово шоу срещу Евиан (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПСЖ се върна в топ 3 след голово шоу срещу Евиан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Лоран Блан стигна до успеха след обрат

Пари Сен Жермен взе важна победа над гостуващия Евиан с 4:2 в мач от 21-вия кръг на Лига 1. Столичани се върнаха в топ 3 и се изравниха по точки с втория Олимпик Марсилия преди мача на ОМ с Гинган и този на Рен със Сент Етиен по-късно днес.

Седрик Барбоса даде аванс на гостите в 14-ата минута, но до края на първата част ПСЖ обърна с голове на Давид Луис (30’) и Марко Верати (38’). В 63-тата Евиан изравни след автогол на Ван дер Вийл (63’), но Хвиер Пасторе (74’) и Единсон Кавани (89’) осигуриха успеха за тима на Лоран Блан.

Евиан откри резултата след само 14 минути игра след прекрасен удар на Барбоса от около 25 метра. Аванса на гостите се задържа само 15 минути, след като Давид Луис засече центриране на Тиаго Мота от корнер и с глава изравни.

Осем минути по-късно Верати осъществи пълен обрат. Ибрахимович стреля първо, ударът му бе блокиран, но топката се озова в италианеца, който не сбърка при добавката.

В началото на второто полувреме обаче Евиан изравни след грешка в отбраната. При центриране в наказателното поле на ПСЖ Ван дер Вийл пробва да изчисти с глава, но прати топката между краката между краката на Сиригу.

Столичани обаче проявиха характер и в 74-тата минута Пасторе отново даде аванс на домакините, след като засече перфектно центриране на Лукас. Крайното 4:2 оформи появилият се като резерва Единсон Кавани минута преди края на редовното време.

ПСЖ вече има 41 точки и само головата разлика го дели от втория Марсилия. Загубата остави Евиан в зоната на изпадащите – на 18-а позиция с 20 точки.