Рафа Леао върна Милан на победния път

Португалецът донесе успеха над Верона

Португалската звезда Рафаел Леао с гол в осмата минута върна Милан на победния път за триумфа с 1:0 срещу Верона, само седмица, след като „росонерите“ претърпяха катастрофа от градския съперник Интер с 1:5.

Вкаралият и тогава Леао се нуждае от малко пространство, за да избяга от противниковата защита и да донесе успеха на своите с 3-ия си шампионатен гол през сезона.

Така Милан остана непобеден у дома през кампанията и за трети пореден път не допусна гол на „Сан Сиро“.

Близо четвърт час след попадението вратарят на домакините Марко Спортиело се намеси решително след опит за изравняване от страна на Майкъл Фолоруншо.

След почивката Милан умело задържа аванса в своя полза и записа четвърта победа, за да събере 12 точки и да заеме второто място във временното класиране.

За Верона това бе второ поражение и тимът остава на 9-а позиция със 7 точки.