3. Рангелов попари Вердер в края за 2:1

Рангелов попари Вердер в края за 2:1

Отборът на Енерги (Котбус) постигна инфарктна победа с 2:1 над тима на Вердер (Бремен) в среща от 21-ия кръг на немската първа Бундеслига. В герой за домакините се превърна българинът Димитър Рангелов, който вкара победното попадение в последните секунди на двубоя. Станислав Ангелов също игра пълни 90 минути за своя тим. Пореден мач без победа за Вердер и глътка въздух за Рангелов, Ангелов и компания.

Срещата започна сравнително спокойно, като първото по-сериозно положение се откри пред състава на Вердер в 13-ата минута. Диего шутира опасно извън наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря на домакините. Вердер натисна своя съперник и в следващата минута Налдо и Фрингс опитаха удари, но отново стражът на домакините се намеси подобаващо. В 18-ата минута и Енерги погледна към вратата на съперника. Димитър Рангелов стреля опасно от далеч, но ударът му бе блокиран от тяло на бранител на гостите. В 26-ата минута Ервин Скела стреля опасно от далеч, но изстрелът му премина на сантиметри от левия страничен стълб. В 34-ата минута Енерги изпусна най-чистото си положение – Тимо Рост бе оставен непокрит в наказателното поле, но изстрелът му с глава премина на сантиметри над вратата. Три минути по-късно Рангелов опита удар, но вратарят на гостите спаси. В самия край на полувремето Уго Алмейда изпусна от изгодна позиция, пращайки топката встрани от целта.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за гостите от Вердер. Още в 46-ата минута Уго Алмейда насочи топката с глава в долния ляв ъгъл, след центриране отдясно на Фритц, и даде преднина на своя тим – 0:1. Радостта на гостите обаче трая само 5 минути. В 51-та минута Ивица Илиев с точен удар намери долния ляв ъгъл на вратаря на Вердер и изравни резултата – 1:1. Три минути по-късно Иван Раделич можеше да направи пълен обрат, но ударът му отблизо не намери целта. Малко след това Диего стреля опасно от пряк свободен удар, но и той не намери очертанията на вратата. Вердер отново заигра по-настоятелно и последователно удари отправиха Йозил, Фрингс и Налдо, но вратарят на домакините спаси всичко възможно. До края на срещата Енерги се затвори, а Вердер продължи да търси победата. В атака се включиха и бранителите на „бременските музиканти”. Именно пред левия защитник на гостите Себастиан Бьониш се откри добро положение, но ударът му бе спасен от вратаря на Енерги Тремел, който се превърна в герой за своя тим. Напълно нелогично в последната минута на двубоя българския национал Димитър Рангелов бе точен за крайното 2:1 Тимо Рост изведе бившия капитан на Славия, който с хубав удар прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на Вердер. Готите нямаха време за реакция и трите точки отидоха а домакините

След тази победа Енерги вече е 14-и с 20 точки в актива си, докато Вердер се смъкна на 11-а позиция с 27 точки в своя актив.