3. Расистки скандал в мач на Лацио от Лига Европа

Расистки скандал в мач на Лацио от Лига Европа

Футболист на Лацио бе заменен заради обиди по негов адрес

Крилото на Лацио – Лоум Чауна е бил заменен, тъй е бил обиждан на расова основа от феновете на Твенте по време на мача между двата отбора в четвъртък от Лига Европа. Това каза старши треньорът на италианския тим Марко Барони.

Лацио спечели срещата с 2:0, а французинът Чауна напусна игра в 89-ата минута. При захождането си към пейката той обясни на съотборниците си, че фенове са имитирали маймуна пред него.

„Мога да потвърдя, че чух маймунските звуци по адрес на Чауна. Не искам да говоря повече по тази тема. Ние пробвахме да го успокоим и го извадих от игра, тъй като той не бе готов емоционално да продължи“, заяви Барони по адрес на 21-годишния футболист, който се присъедини към Лацио през лятото от Салернитана.

От УЕФА за момента не са коментирали случая, но е почти сигурно, че ще накажат Твенте.

Наскоро Лацио бе глобен с 45 000 евро заради расистки прояви, като „орлите“ ще трябва да затворят и два сектора за предстоящия домакински мач с Порто.

Борусия (Дортмунд) търси задължителна победа срещу Аугсбург

Никлас Зюле аут за месец

Лоша новина за Ливърпул: Жота аут за Арсенал

Арне Слот коментира предстоящия сблъсък

Карло Анчелоти преди Ел Класико: Флик промени Барселона

"Спокойствие, концентрация, опростена и ясна стратегия", заяви треньорът на Реал (Мадрид)

Лудогорец благодари на феновете си

За подкрепата в мача срещу Андерлехт

Кирил Десподов: Влязох в точния момент, за да променя мача

„Още няколко минути и щяхме да победим“, заяви националът ни след мача с Виктория

Халф на Андерлехт: Мислехме, че мачът е свършил, когато Лудогорец изравни