3. Реал (М) излезе начело в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал (М) излезе начело в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо показа "Златната топка"

Реал (Мадрид) победи с 2:0 тима на Гранада в първи мач от 21-вия кръг на Примера дивисион. И двете попадения паднаха през втората част на двубоя. Победата изкачи столичани на върха в Ла лига за първи път от цели 18 месеца, когато спечелиха титлата преди година и половина.

Кристиано Роналдо показа „Златната топка” пред феновете на Реал (М) на „Сантяго Бернабеу”. Привържениците на „белия балет” зарадваха звездата си с прекрасна хореография, изписвайки CR7.

Португалецът отпразнува наградата си за най-добър футболист за 2013-а, като откри резултата малко след почивката, а в средата на втората част Карим Бензема оформи крайното 2:0.

Първото полувреме няма да се запомни с нищо друго освен със задната ножица на Кристиано Роналдо. Португалецът пробва атрактивния удар от няколко срещи насам, но все още не успява да отбележи. Този път Роналдо намери добре топката, но стражът на Гранада реагира страхотно.

Тимът на Карло Анчелоти излезе по-мотивиран през втората част и в рамките на минута Ди Мария и Модрич пропуснаха да се разпишат. В 57-ата минута обичайният заподозрян Кристиано Роналдо изведе Реал (М) напред. Модрич намери Роналдо в наказателното поле, португалецът се обърна и успя да промуши топката между трима бранители на гостите.

Португалецът отпразнува гола си, вдигайки показалец високо във въздуха, показвайки, че той е номер 1.

Носителят на „Златната топка” за малко да отбележи и втори гол. След изпълнение на пряк свободен удар, топката рикошира в гърба на Пепе и срещна напречната греда.

В 74-тата минута Карим Бензема осигури трите точки за „кралския клуб”. След бърза атака по лявото крило, Роналдо изведе Марсело в наказателното поле. Бразилецът намери Бензема, който от точката за изпълнение на дузпата оформи крайното 2:0.

Реал събра 53 точки и поведе в класирането с две пред Барселона и Атлетико (Мадрид). "Белия балет" отново може да се върне на третата позиция, като досегашните лидери ще изиграят мачовете си в неделя.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм