3. Реал (М) се справи с Виляреал и без Роналдо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал (М) се справи с Виляреал и без Роналдо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Карим Бензема се отчете с две попадения за „кралете”

Отборът на Реал (Мадрид) победи с 4:2 у дома тима на Виляреал и без звездата си Кристиано Роналдо. Португалският нападател изтърпява първия си мач от трите наказание, които получи заради червения картон срещу Атлетик (Билбао) в предишния кръг на Примера.

Гарет Бейл откри резултата за „кралския клуб” още в седмата минута, Карим Бензема покачи на 2:0, а Марио с невероятно изпълнение намали преди почивката.

През вторите 45 минути паднаха още три попадения. Хесе покачи на 3:1, Джовани дос Сантос не остави никакви шансове на Диего Лопес от пряк свободен удар, давайки надежди на „жълтата подводница”, но Карим Бензема с втория си гол в срещата подсигури успеха за домакините.

Още в седмата минута Гарет Бейл се възползва от грешка в отбраната на Виляреал и отбеляза. Уелсецът открадна топката в опасна близост до наказателното поле, след което с лекота прехвърли Асенхо.

Бейл бе в основата и на второто попадение за Реал. След негово центриране отдясно, Карим Бензема засече топката на първа греда и удвои преднината на „белия балет”.

В края на полувремето защитникът на Виляреал Марио Гаспар отбеляза изключително попадение, намалявайки резултата. Хави Акуино пусна топката към бранителя, който с бомбен шут я заби в горния десен ъгъл на Лопес, давайки надежди на „жълтата подводница”, че може да вземе нещо от двубоя.

В 64-тата минута Реал отново си върна преднината от два гола. Анхел ди Мария изведе Хесе в наказателното поле и младият нападател технично с десния крак пусна топката покрай стража на гостите.

Само пет по-късно Джовани дос Дантос отново намали. Мексиканският нападател изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и от над 20 метра не остави шанс на Диего Лопес.

С втория си гол в срещата обаче Карим Бензема реши изхода от двубоя. Нападателят на „кралете” получи топката на дъгата пред наказателното поле и без да се забавя прати топката в долния ляв ъгъл на Асенхо.

С тази победа Реал се изравни по точки с лидера Атлетико (М), като и двата отбора имат по 57 точки, но "дюшекчиите" са с мач по-малко, като по-късно тази вече гостуват на Алмерия. Виляреал остава на петата позиция  40 точки.