3. Реал (Мадрид) надви Кадис само с два гола, но можеше да стигне до голям разгром (ВИДЕО)

"Кралете" пропуснаха много шансове

Реал Мадрид постигна победа с 2:0 при гостуването си на Кадис от 29-ия кръг на Ла Лига. По този начин „кралете“ събраха 62 точки в актива си, като изостават на 10 от лидера Барселона и са на пет пред третия Атлетико Мадрид. И двата съперника на Реал са с мач по-малко. Кадис е 15-и с 31 точки.

Реал започна по-активно срещата, но първото добро положение бе на сметката на Кадис. В 12-ата минута Алфонсо Еспино получи топката в наказателното поле и стреля към далечния десен ъгъл, но нацели страничния стълб.

Четири минути по-късно Марко Асенсио имаше отлична възможност да даде аванс на столичани, нанасяйки мощен удар от упор, който обаче бе спасен от Давид Хил.

Две минути след това Асенсио пусна прецизно подаване към Карим Бензема в наказателното поле, французинът остана очи в очи с Хил, който отново се намеси.

След леко затишие Реал Мадрид стигна до ново отлично положение. Карим Бензема стреля мощно, но разтресе напречната греда. Седем минути след това Дани Себайос засече центриране от корнер, но вратарят отново се намеси.

Реал продължи да натиска и пред второто полувреме, като в 50-ата минута Родриго шутира, но и той бе отказан от Давид Хил. Седем минути след това бразилецът отново излезе на стрелкова позиция, но ударът му излезе в аут.

В 58-ата минута Федерико Валверде също имаше шанс да отбележи, но и той бе неточен. Шест минути след това Карим Бензема отново бе спрян от гредата, като този път уцели десния страничен стълб.

Логичното се случи в 72-ата минута, когато Орелиен Чуамени пусна към Начо, той нанесе силен удар по земя от дистанция и не остави шансове за Давид Хил – 0:1.

Четири минути по-късно Реал Мадрид си реши всичко. След бърза контраатака Федерико Валверде пусна към Марко Асенсио, който с елегантен шут с левия крак към далечния ъгъл порази мрежата на Кадис за втори път.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост