3. Реал (Мадрид) отново покори Европа! (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) отново покори Европа! (ВИДЕО)

"Кралете" излъгаха Ливърпул на големия финал

Реал (Мадрид) спечели за 14-ти път в историята си Шампионската лига, след като победи на финала в Париж Ливърпул с 1:0. В герои за испанците се превърнаха Винисиус Жунир, който вкара единствения гол в 59-та минута и Тибо Куртоа, който направи феноменални спасявания на вратата.

Белгийският вратар направи поне пет брилянтни намеси и обра овациите във френската столица.

Така Ливърпул не успя да вземе реванш от Реал за загубения финал през 2018 г. в Киев

Финалът на Шампионската лига между Ливърпул и Реал Мадрид се забави с 36 минути. Причина беше, че феновете на англичаните не успяха да влязат на стадиона заради огромния наплив.

От самото начало съперниците се впуснаха в здрава битка, като се опитваха да наложат владение над топката. В 10-ата минута Садио Мане стигна до една топка на аутлинията и я върна в игра. Защитник в бяло опита да я изчисти, но я прати към Мохамед Салах, който стреля от близо 15 метра, но в аут. И после страничният съдия посочи, че кълбото е излязло от терена още при играта на Мане.

В 16-ата Ливърпул пропусна да поведе. Салах засече пас отдясно, но ударът беше слаб и стражът спаси. Минута по-късно Салах отправи доста по-мощен изстрел, но и този път Куртоа отрази. После на стрелкова позиция се оказа и Трент-Александър Арнолд, но и той нямаше шанс.

В 21-вата минута Мане едва не откри резултата. Тогава Куртоя успя да отклони кълбото, след което то се удари в десния му страничен стълб. В 34-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира хубаво в наказателното поле, Салах засече с глава, но в ръцете на Куртоа. В ответното нападение Винисиус нахлу в наказателното поле и финтира Ибрахима Конате, но върналият се Джордън Хендерсън изчисти топката.

В 43-тата минута дойде и най-спорното положение до момента. Пи него гол на Карим Бензема не беше зачетено. След дълго разглеждане от страна на ВАР беше решено, че нападателят е бил в засада, когато Валверде опита пас към него. След докосването на халфа на Реал топката се отби още в Конате и Фабиньо, но в крайна сметка беше отсъдена засада.

Ливърпул започна вихрено второто полувреме и в 47-ата минута Арнолд центрира добре отдясно, но Луис Диас се размина с топката в наказателното поле. Играта отново бе двуостра, като Реал Мадрид също опитваше да атакува. Пред вратата на Куртоа пък удари на Мане и Арнолд бяха блокирани. Белгиецът трябваше да боксира центриране на английския национал в 54-ата минута.

Но Реал изчака момента си и в 59-ата минута поведе. Федерико Валверде сервира на Винисиус Жуниор на далечната греда и младият бразилец чукна топката в опразнената мрежа за 1:0 за "белите"! Мърсисайдци веднага се хвърлиха в атаки и Куртоа с блестящо спасяване отказа Салах. В 69-ата минута египетската звезда отново пропусна да изравни. Той засече високото подаване на далечната греда и стреля в долния десен ъгъл, но Куртоа направи ново фантастично спасяване.

В 76-ата Реал пропусна отлична възможност да удвои след заучено изпълнение на фаул, при което обаче Каземиро не успя да подаде точно. 10 минути преди края англичаните отново не вкараха като по чудо. Диого Жота получи подаване в наказателното поле и стреля без забавяне. Топката летеше със страшна скорост към долния десен ъгъл, но Куртоа отново демонстрира изключителните си умения. Но това далеч не беше всичко от белгийския страж. Малко по-късно Салах овладя топката и нанесе страховит удар към левия ъгъл, но Куртоа направи поредно блестящо спасяване!

Ливърпул - Реал Мадрид 0:1