3. Реал Мадрид разби Манчестър Сити пред 100 000 в Мелбърн (ВИДЕО)

Реал Мадрид разби Манчестър Сити пред 100 000 в Мелбърн (ВИДЕО)

Бенитес с първа победа - 4:1, Делф се контузи в дебюта си, Стърлинг отново освиркван

Реал Мадрид разгроми Манчестър Сити с 4:1 във втория мач на новия треньор Рафаел Бенитес.

Испанецът дебютира неофициално със загубата от Рома след дузпи в първия двубой от турнира за Международната купа на шампионите, но сега постигна изразителна победа.

Спарингът се игра на стадион „Мелбърн Крикет Граунд” пред внушителните 99 382 зрители, които освиркваха рекордната покупка на „гражданите” Рахим Стърлинг при всяко докосване до топката.

Дошлият от Ливърпул младок изигра добро първо полувреме, а друго лятно попълнение на Сити – Фабиан Делф, се контузи още в 20-ата минута от своя дебют.

Пристигналият от Астън Вила полузащитник най-вероятно ще пропусне началото на сезона във Висшата лига, а само секунди след излизането му от терена Карим Бензема откри резултата. Той стори това от воле в 21-ата минута, възползвайки се от центриране на Гарет Бейл.

В 25-ата пък Реал вкара втори гол, чрез Кристиано Роналдо, който бе изведен от Тони Кроос и от неопитните централни бранители на „гражданите”, за да направи резултата 2:0.

Минута преди края на редовните 45 пък Пепе оформи класиката, но в продлъжението на първата част англичаните намалиха. Те получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Серхио Рамос, макар повторенията да показаха, че тя е извън пеналта. Яя Туре обаче не се трогна от това и бе точен от бялата точка – 3:1.

Крайното 4:1 пък бе оформено от резервата Денис Черишев, заменил Бейл в 65-ата минута и разписал се в 73-ата след асистенция на Иско.

Така Реал Мадрид оглави крайното класиране в групата на приятелския турнир с 4 точки от два мача и ще срещне Интер, докато Манчестър Сити и Рома приключиха участието си на форума.