3. Реал Мадрид се разправи със Селта - 4:1 (ВИДЕО)

Реал Мадрид се разправи със Селта - 4:1 (ВИДЕО)

Втора поредна победа за Кралския балет в Ла Лига

Шампионът на Европа и Испания Реал Мадрид спечели втора поредна победа в Ла Лига за сезона. „Белите“ разбиха с 4:1 Селта на „Балаидос“ и застанаха начело на таблицата след втория кръг.

Карим Бензема откри от дузпа в 13-ата минута, но само десет по-късно Яго Аспас отвърна със същото - 1:1. В края на първата част хърватският маестро Лука Модрич даде преднина на "лос бланкос" с много красив гол с удар от далечна дистанция.

През втората част още две попадения, дело на Винисиус в 56-ата и Феде Валверде в 66-ата, подпечатаха втория успех като гост за „лос меренгес“ в тазгодишния шампионат.

В самия край на срещата Реал можеше да вкара и пети гол, но влезлият като резерва Азар пропусна дузпа за мадридчани.

След динамични, но не и особено пъстри с положения първи 10 минути, играч на Селта посегна с ръка в наказателното си поле и главният рефер Хесус Хил Мансано показа бялата точка. Звездата на "лос меренгес" Карим Бензема застана зад топката и реализира без проблеми срещу Агустин Маркесин.

Най-опитният в състава на Селта- Яго Аспас, застана зад топката и въпреки че Куртоа уцели ъгъла, не успя да отрази удара на левичаря.

Хърватският полузащитник получи топката на известно разстояние от наказателното поле, напредна, преодоля бранител и с удар от дистанция не остави шансове на Маркесин - 1:2.

"Белите" организираха мълниеносна контраатака през Модрич, намерил с много хубав вертикален пас Винисиус. Бразилецът преодоля вратаря на Селта и на опразнената врата направи 3:1.

Друга резерва - Марко Асенсио, също имаше шанс да вкара пети гол, но не споучи в опита си, като от изгодно положение, дори не намери рамката на вратата.