3. Реал (Мадрид) се справи със Севиля и взе важни три точки (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) се справи със Севиля и взе важни три точки (ВИДЕО)

"Кралете" не допуснаха грешка

Реал Мадрид победи Севиля с 3:1 в мач от 11-ия кръг в испанската Ла Лига. Лука Модрич даде ранен аванс на „лос бланкос“, но в началото на второто полувреме Ерик Ламела изравни. Реал Мадрид се надигна и отбеляза два бързи гола, дело на Лукас Васкес и Федерико Валверде, за две минути в края на срещата, за да може в крайна сметка да се поздрави с успеха.

Мачът започна с домакински натиск от страна на Реал Мадрид. Така се стигна до 5-ата минута, когато Винисиус Жуниор подаде прецизно за Лука Модрич в наказателното поле, а хърватинът завърши в десния ъгъл на вратата, пазена от Боно, за да даде ранен аванс на „лос бланкос“.

Давид Алаба стреля директно пряк свободен удар в 19-ата минута, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

Модрич напредна с дрибъл в 40-ата минута и шутира от средно разстояние, но той бе блокиран от бранител на Севиля.

След грешка на Винисиус, Гонсало Монтиел отне топката и подаде на външен към Ерик Ламела, който от малък ъгъл прати топката във вратата на Реал Мадрид в 54-ата минута.

Родриго напредна с топката в крака и отклони към Винисиус, който стреля в наказателното поле. Топката обаче премина покрай левия страничен стълб на вратата.

Винисиус изведе Лукас Васкес, който запази хладнокръвие и отбеляза, за да възстанови аванса в резултата за „лос бланкос“ в 79-ата минута.

Марко Асенсио продължи топката за Федерико Валверде, който стреля с едно докосване от границата на наказателното поле в 81-ата минута. Топката влезе неспасяемо във вратата на Севиля – 3:1 за Реал Мадрид.

След този успех „лос бланкос“ остава на върха във временното класиране в Ла Лига с актив от 31 пункта, на 6 от Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Докато Севиля е 14-и с актив от 10 точки.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение