3. Реал (Мадрид) спечели първия си двубой за 2014 година

Реал (Мадрид) спечели първия си двубой за 2014 година

„Белия балет” взе минимален успех над ПСЖ в приятелска среща в Катар

Отборът на Реал (Мадрид) победи с минималното 1:0 тима на Пари Сен Жермен в приятелска среща, играта в катарската столица Доха. И двамата старши треньори използваха множество смени, като единственият футболист, останал на терена през целите 90 минути, беше вратарят на французите Салваторе Сиригу.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Хесе в 19-ата минута след прекрасен пас на Мората. Младият нападател на мадридчани получи топката в наказателното поле и с едно докосване я прати покрай вратаря.

Двубоят бе изпълнен с положения, като ПСЖ изпусна една дузина възможности за гол. Само през първата част Единсон Кавани пропусна, останал сам срещу Диего Лопес, а Лавеци, Матуди и Ибрахимович също не успяха да покорят целта.

В края на двубоя тимът на Лоран Блан изпусна още два шанса да отбележи изравнително попадение. Първо – Коман се измъкна от опеката на Карвахал и Пепе, но появилият се като резерва вратар за „кралския клуб” Хесус сложи ръка на пътя на топката.

В даденото от съдията триминутно продължение Лукаш Моура стреля опасно след прекрасен индивидуален рейд, но и той не успя да намери очертанията на вратата.