3. Реал (Мадрид) загря за Ливърпул с трудна победа (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) загря за Ливърпул с трудна победа (ВИДЕО)

„Белия балет“ на 5 точки от Барса след 2:0 над Осасуна

Реал (Мадрид) намали до 5 точки изоставането си от лидера Барселона в испанската „Ла Лига“, след като спечели с 2:0 визитата си на Осасуна.

Двете попадения паднаха в заключителните минути на срещата от XXII кръг, след като Федерико Валверде откри в 78-ата минута, а в добавеното време резервата Марко Асенсио оформи крайното 2:0.

Малко преди това пък попадение на Винисиус бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

Така момчетата на Карло Анчелоти загряха по най-добрия начин за първата си среща с Ливърпул в елиминациите на Шампионска лига тази година.

Те вече имат 51 точки в Примера, с 5 по-малко от Барса, но и с мач повече.

Осасуна остава на 10-то място с 30 точки и без победа в редовното време на последните си 7 срещи от всички турнири.

Наставникът на Реал Мадрид – Карло Анчелоти, трябваше да се оправя без носителя на „Златната топка“ - Карим Бензема, Тони Кроос, Орелиен Чуамени, Ферлан Менди и Мариано Диас. Добрата новина беше завръщането на Винисиус Жуниор след наказание, както и на вратаря Тибо Куртоа, който се възстанови от контузията си и зае мястото си между гредите. Интересно решение на италианския специалист бе да остави Дани Карвахал пейката, а вместо него Начо Фернандес играеше по десния фланг на защитата. Aнтонио Рюдигер и Едер Милитао бяха в центъра на отбраната, а Дейвид Алаба – отляво. В центъра на терена оперираха Лука Модрич, Едуардо Камавинга и Дани Себайос. Атаката на тима пък водеха Винисиус, Родриго и Федерико Валверде.

И двата отбора се хвърлиха здраво в двубоя, като още в петата минута Едуардо Камавинга остана на терена да се превива след нарушение срещу него от страна на Лукас Торо, който получи и жълт картон. Реал обаче натисна и се настани по-трайно в половината на Осасуна. Така гостите можеха да поведат в десетата минута, когато Йон Монкайола не прецени добре една топка, което остави Винисиус Жуниор шанс да навлезе отляво в наказателното поле сам срещу вратаря Серхио Ерера, а бразилецът опита да стреля между краката на стража на домакините, но бе блокиран от него в ъглов удар.

Четири минути по-късно Осасуна също създаде първото си голово положение, когато Мой Гомес отправи опасен изстрел от дистанция, но Тибо Куртоа се отчете с важно спасяване. Секунди по-късно мако не достигна на Анте Будимир да засече хубаво центриране в наказателното поле на Реал. В 17-ата минута Федерико Валверде стреля от воле от дистанция, но топката премина покрай лявата греда на Ерера. В следващите двайсетина минута ситуациите пред двете врати тотално липсваха. Чак в 43-ата минута се създаде опасност и то пред вратата на Реал. Анте Будимир беше намерен на добра позицияс пас отляво в наказателното поле и стреля с левия крак, но топката премина покрай вратата на Куртоа. В самия край на полувремето се стигна до напрежение между играчите на двата тима, а жълти получиха Мой Гомес от Осасуна и Вини Жуниор от "Лос Бланкос", които се спречкаха помежду си. Треньорът на гостите - Карло Анчелоти, също се включи в дискусиите след последния съдийски сигнал. Две минути след старта на втората част Родриго стреля опасно, но топката премина покрай гредата

В 52-ата минута Реал отбеляза във вратата на Осасуна чрез Винисиус Жуниор, но попадението му бе отменено, след като бразилецът е бил в положение на засада. Домакините обаче отговориха с хубава атака, като Дарко Брашанац центрира опасно отляво, в наказателното поле, където Будимир стреля технично с пета, но Куртоа спаси. В 57-ата минута Вини Жуниор направи чудесен индивидуален рейд, премина през няколко защитници на Осасуна, но прекали с дрибъла и стражът на домакините успя да улови топката преди бразилецът да стреля. Три минути след това Рубен Гарсия шутира силно от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Куртоа. Осасуна беше много близо до това да открие резултата в 62-ата минута, когато удари греда. Мой Гомес навърза няколко футболисти на Реал и стреля отлично пред наказателното поле към долния ляв ъгъл на вратата на Куртоа, но топката се отби от страничния стълб.

Три минути по-късно Йон Монкайола стреля от воле от границата на пеналтерията, но покрай гредата. Реал пропусна нова възможност за попадение в 74-ата минута, когато Винисиус отново излезе сам срещу Серхио Ерера отдясно в наказателното поле и тръгна да го финтира, а по този начин си скъси ъгъла. Последва удар на бразилеца, но стражът на Осасуна отново се отличи със страхотна намеса. Две минути по-късно Диего Морено от домакините стреля неточно. Столичани все пак успяха да поведат в резултата в 79-ата минута. Тогава Вини Жуниор се реваншира за пропуските си, след като получи топката от Лука Модрич отляво в наказателното поле и много умно промуши топката между двама играчи на памплонци в пеналтерията, където Федерико Валверде атакува свободна зона и засече кълбото във вратата на Ерера, който нямаше как да се намеси – 0:1.

Две минути преди края на редовното време Винисиус комбинира с Дейвид Алаба отляво в наказателното поле, който стреля в близкия ъгъл, но Ерера отрази. В 89-ата минута Реал вкара втори гол, който обаче беше отменен заради много тънка засада. Появилият се преди секунди 18-годишен нападател Алваро Родригес, който записа дебют за „Лос Бланкос“ беше изведен в половината на Осасуна, напредна към наказателното поле и отлично видя непокрития Винисиус, който овладя топката и след това хладнокръвно стреля и отбеляза във вратата на Ерера. В крайна сметка младият Родригес се оказа с милиметри зад последния в защитата на домакините и попадението не беше зачетено.

Във втората минута на добавеното време пък появилият се от пейката Марко Асенсио сложи точка на спора и донесе 3-те точки на своите.