3. Реал - Ман Сити 1:1 с два гола красавци (ВИДЕО)

Реал - Ман Сити 1:1 с два гола красавци (ВИДЕО)

Винисиус и Де Бройне се разписаха в първия 1/2-финал в ШЛ

Реал Мадрид и Манчестър Сити изиграха много интригуващ първи 1/2-финал в Шампионската лига, но завършиха 1:1 на "Сантиаго Бернабеу". Винисиус даде аванс на домакините, но Кевин Де Бройне изравни, като и двата гола паднаха след мощни изстрели от дистанция.

Първата опасност в мача бе в 8-ата минута, когато Кевин Де Бройне отправи хубав удар от границата на наказателното поле на Реал Мадрид, но Тибо Куртоа внимаваше и спаси.

Родри получи малко повече пространство в 13-ата минута и отправи сериозен удар от дистанция, но Тибо Куртоа внимаваше, плонжира в долния десен ъгъл и изби топката в корнер.Реал Мадрид поведе с 1:0 в 36-ата минута. Лука Модрич подаде към Едуардо Камавинга, който напредна и продължи за Винисиус. Бразилецът стреля от дъгата на наказателното поле и вкара топката във вратата на Едерсон.

Реал Мадрид организира добра атака в 50-ата минута, която премина през Винисиус, Бензема и Карвахал. Последният пусна с пета към французина в наказателното поле на Манчестър Сити, а той стреля, но високо над напречната греда в аут.

Две минути по-късно Манчестър Сити направи много сериозен пропуск. Бернардо Силва пусна отличен извеждащ пас към Кевин Де Бройне, който бе изведен сам срещу Тибо Куртоа, но вратарят успя да спаси удара на своя сънародник. Впоследствие бе маркирана засада на Де Бройне. Футболистите на Реал Мадрид имаха претенции за дузпа в 61-ата минута за игра с ръка на Джак Грийлиш в наказателното поле на Манчестър Сити, но съдията Артур Диаш остана безмълвен.

Манчестър Сити изравни резултата в 67-ата минута. Камавинга сбърка с един пас и топката бе отнета от Родри, който подаде към Джак Грийлиш, а той комбинира с Илкай Гюндоган. Германецът пусна към Кевин Де Бройне, който с много мощен удар от дъгата на наказателното поле на Реал Мадрид вкара топката във вратата на Тибо Куртоа.

В самия край Чуамени стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но Едерсон показа страхотен рефлекс и изби в корнер сигурен гол. Реваншът е на "Етихад" идната сряда.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 4. Дейвид Алаба, 12. Едуардо Камавинга – 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде – 21. Родриго, 20. Винисиус, 9. Карим Бензема

Манчестър Сити: 31. Едерсон - 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи – 5. Джон Стоунс, 16. Родри – 20. Бернардо Силва, 10. Кевин Де Бройне, 8. Илкай Гюндоган (К), 10. Джак Грийлиш – 9. Ерлинг Холанд