3. Реал направи на пух и прах Валядолид (ВИДЕО)

Реал направи на пух и прах Валядолид (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Реал Мадрид разби Валядолид с 6:0 на „Сантиаго Бернабеу“ в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. С хеттрик за едно полувреме се отчете лидерът на „кралския“ клуб Карим Бензема.

Тази силна игра на тима на Карло Анчелоти обаче идва твърде късно, след като „лос меренгес“ приключиха с борбата си за титлата в Ла Лига, изоставайки на 12 точки от Барселона. Реал вече е с 59 пункта, а Барса със 71. Валядолид в 16-и с 28, само на една точка над зоната на изпадащите.

Първото интересно положение в мача бе на сметката на гостите. В 11-ата минута Роке Меса получи прецизно подаване и нанесе далечен удар, но фамозното му изпълнение срещна левия страничен стълб на вратата на Тибо Куртоа.

В 22-ата минута Реал Мадрид излезе напред в резултата. Марко Асенсио намери Родриго в наказателното поле, а бразилецът елегантно прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Серхио Асенхо и го остави безпомощен.

Три минути по-късно пред Карим Бензема се откри отлична възможност, след като получи центриране и стреля силно, но Асенхо спаси.

В 29-ата минута Бензема все пак стигна до гол. Французинът получи пас от Винисиус Жуниор и от близка дистанция не срещна трудности да прати топката в мрежата.

Само три минути след това Вини пусна за Бензема, който напредна и от границата на наказателното поле изстреля изключително красив удар, който попадна в сглобката и резултатът бе покачен на 3:0.

Носителят на „Златната топка“ оформи своя хеттрик в 36-ата минута и така записа три попадения в рамките на седем минути. Родриго центрира отдясно, а Бензема с ножичен удар от малкото наказателно поле се разписа за трети път – 4:0.

Две минути след началото на второто полувреме Кике Перес стреля от далечна дистанция, но уцели десния страничен стълб.

В 66-ата минута Винисиус Жуниор изведе Родиго на перфектна позиция, от която вторият се разписа, но попадението не бе признато, тъй като Вини бе играл с ръка при повеждането на топката.

Реал все пак реализира пето попадение в 73-ата минута. Асенсио получи на чиста позиция от Родриго и без затруднения вкара за 5:0.

В 84-ата минута Асенсио бе изведен сам срещу вратаря, който спаси, топката се върна в краката на Еден Азар, който пропусна на празна врата.

Във втората минута от добавеното време Азар все пак се реваншира, след като отне топката, пусна за Лукас Васкес, а той отбеляза в долния десен ъгъл за крайното 6:0.

В ранния мач от кръга Селта Виго и Алмерия не се победиха и направиха зрелищно равенство 2:2.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост