3. Реал отново лидер след успех с ранен гол (ВИДЕО)

Реал отново лидер след успех с ранен гол (ВИДЕО)

Защитник вкара още в 3-ата минута за 1:0 над Хетафе

Реал (Мадрид) спечели с 1:0 гостуването си на Хетафе, за да си върне първото място във временното класиране на испанската футболна „Ла Лига“.

Защитникът Едер Милитао вкара единственото попадение в столичното дерби още в третата минута. Така възпитаниците на Карло Анчелоти за първи път през сезона не допуснаха гол и се върнаха на победния път след ремито с Осасуна (1:1) в предишния кръг.

Те събраха 22 точки и изпревариха с 3 големия съперник Барселона, но и са с мач повече. Хетафе остана със 7 точки и е 16-и в таблицата.

Още в 4-та минута Реал Мадрид откри резултата. Лука Модрич центрира след корнер, а Едер Милитао вкара топката с глава в мрежата. В следващите минути гостите от Мадрид контролираше топката и темпото на срещата, като отсъстваха чистите голови положения, докато Реал изграждаше бавно и премерено атаките си.

В 40-та минута Родриго се извиси високо, за да засече центриране, но ударът му бе брилянтно спасен от Давид Сория. В 42-та минута съдията Мигел Лаос даде знак, че трябва да има дузпа за Реал Мадрид, но след преразглеждане с ВАР се видя, че топката е напуснала очертанията на терена в по-ранна фаза на атаката и решението бе променено.

В 48-та минута Орелиан Чоумени овладя отскочила топка и опита удар, но Сория отново показа прекрасен рефлекс и отрази. В 57-та минута Реал Мадрид удвои чрез Родриго, но голът бе отменен след преразглеждане с ВАР, тъй като в хода на нападението имаше засада.

До края повече голове нямаше и така Реал взе своето, за да оглави отново класирането в Испания.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение