3. Реал пак трябваше да прави обрати, но взе трите точки срещу Леганес (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мадридчани повториха сценария от мача с ПСЖ

Реал Мадрид спечели с 3:1 гостуването си на Леганес в отложен мач от испанската Примера Дивисион. Срещата трябваше да се изиграе още през декември, но "белия балет" участваше в Световното клубно първенство.

Мачът на Естадио Мунисипал започна изненадващо, като още в 6-та минута домакините поведоха чрез Унай Бустинза, който засече отклонено с глава центриране от корнер.

Гостите реагираха мигновенно и само четири минути по-късно Лукас Васкес изравни, след като получи перфкетно извеждащо подаване от границата на наказателното поле и с точен удар по земя реализира.

Реал Мадрид продължи да е по-активният тим на терена и в 29-та минута това даде резултат. Касемиро беше намерен перфектно от Васкес с едно подаване и с мощен шут заби топката в долния десен ъгъл на Леганес.

След почивката мадридчани намалиха темпото, като дори имаше периоди, в които домакините задържаха повече топката. В 64-та минута това беше напът да донесе нови главоболия за Зидан и компания, но ударът на Клаудио Бовю беше спасен. В 82-та минута Иско можеше да покачи аванса на своя отбор, но също беше спрян от вратаря.

Така се стигна и до 90-та минута, когато Реал получи право да изпълни дузпа, а капитанът на белите Серхио Рамос беше точен, за да оформи крайното 3:1.

По този начин Реал е вече трети с 48 точки - с две повече от четвъртия Валенсия, но разликата с лидера Барселона остава огромна - цели 14 точки. Леганес пък е 13-ти с 29 пункта.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит