3. Реал разби Сосиедад, Роналдо блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Реал разби Сосиедад, Роналдо блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели с 5:1 пред 77 427 зрители на „Сантяго Бернабеу”

Реал (Мадрид) разби с 5:1 гостуващия Реал (Сосиедад) и постигна петата си последователна победа вкъщи.

С хеттрик и асистенция в срещата от 13-ия кръг на испанската „Ла Лига” се отличи звездата на „Белия балет” Кристиано Роналдо.

Португалският маестро откри резултата още в 12-ата минута, когато се разписа от малък ъгъл, след като бе намерен в наказателното поле от Карим Бензема.

Шест минути по-късно пък Роналдо върна жеста и асистира на Бензема, за да вкара французинът второто попадение за „Кралския клуб”.

Третото пък падна в 26-ата минута, когато Роналдо се разписа от дискусионна дузпа и така направи класическа преднината на своите.

Последва пропуск на Гарет Бейл, който обаче се реабилитира частично в 36-ата минута, извеждайки Сами Кедира, за да може германският национал да реализира с топовен шут – 4:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Реал (Мадрид) напълно логично намали оборотите. Това доведе до почетното попадение на гостите, които имаха и претенции за дузпа, преди Антоан Гризман да намали изоставането им до 1:4 в 61-ата минута.

Четвърт час по-късно Кристиано Роналдо оформи крайното 5:1 с прецизно изпълнен пряк-свободен удар.

Последваха няколко промени в състава на домакините, а появилият се като резерва Алваро Мората успя да направи фрапантен пропуск в края на срещата, когато Роналдо го изведе на отлична позиция, но той не успя да намери очертанията на вратата от близка дистанция.

Със спечелените три точки Реал вече има 31 и изостава точно с 3 от лидера Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Сосиедад пък остана със 17, заемайки седмата позиция във временното класиране.