3. Реал съкруши Манчестър Сити в спиращ дъха мач на "Сантяго Бернабеу" (видео)

Реал съкруши Манчестър Сити в спиращ дъха мач на "Сантяго Бернабеу" (видео)

"Кралския клуб" надви английския шампион с 3:2 в изключително вълнуващ мач

Реал (Мадрид) победи с 3:2 Манчестър Сити в изключително вълнуващ мач на „Сантяго Бернабеу” от група „D” на Шампионската лига. Това бе първи двубой и за испанския, и за английския шампион в тазгодишното издание на надпреварата, а двата тима изиграха много интересни 90 минути.

И петте гола паднаха през втората част на мача. „Гражданите” поведоха малко след средата на втората част, след което Реал обаче все пак успя да изравни за 1:1. Пет минути преди края на редовното време Манчестър Сити отново излезе с гол напред, но до края на срещата „белия балет” отбеляза две попадения и по този начин спечели мача с 3:2.

”Кралския клуб” контролираше напълно случващото се на терена през първото полувреме и имаше няколко отлични възможности да открие резултата, но не ги оползотвори. „Гражданите” пък бяха сигурни в отбрана, но през първата част с нищо не успяха да застрашат вратаря на Реал - Икер Касияс.

Една от първите по-интересни ситуации в мача дойде в 9-ата минута, когато „белия балет” организира отлична контраатака, Кристиано Роналдо получи кълбото, напредна, след което преодоля Венсан Компани и от десетина метра стреля силно по земята, но Джо Харт с отлична намеса изби в ъглов удар.

В следващите минути доминацията на Реал продължи. В 20-ата минута се стигна до нова ситуация пред вратата на „гражданите”. Гонсало Игуаин бе изведен зад отбраната на гостите, но не успя да преодолее Джо Харт, като все пак догони кълбото, което се намираше в близост до аутлинията, и намери Кристиано Роналдо. Той нанесе изстрел към Джо Харт, последва рикошет и топката бе засечена от Сами Кедира, който обаче не успя да я насочи в очертанията на вратата и тя премина над горната греда.

Към края на първата част Гонсало Игуаин пропусна да се разпише от близко разстояние, стреляйки над вратата, а в продължението на първото полувреме Анхел Ди Мария нанесе изстрел от далечно разстояние, а кълбото премина покрай лявата греда.

През второто полувреме Реал (Мадрид) продължи да е по-силният тим на терена и отново създаде не малко на брой положения за отбелязване на гол във вратата на гостите. Манчестър Сити пък подобри представянето си в сравнение с първата част и бе по-активен в предни позиции.

В 56-ата минута на мача Марсело центрира много силно кълбото, пращайки го на няколко метра пред голлинията, но Гаел Клиши с решителна намеса изчисти. В следващите минути последваха два отлични изстрела на Марсело, но при първия кълбото премина на по-малко от метър от лявата греда на вратата, а при втория топката прелетя над вратата.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Манчестър Сити организира контраатака, а Яя Туре комбинира с Един Джеко, който напредна и с хубав изстрел преодоля Икер Касияс, правейки резултата 1:0 в полза на гостите. Малко след това последва нова възможност за „гражданите” – Александър Коларов нанесе силен изстрел по земята, но Касияс спаси. Последва и възможност пред Яя Туре, но ударът на полузащитника премина вляво от вратата.

Така след няколко напрегнати минути пред Икер Касияс, се стигна до 76-ата, когато Марсело успя да възстанови равенството. Бразилецът нанесе силен изстрел към Джо Харт, последва рикошет в тялото на играч на Сити и кълбото влетя във вратата на английския шампион.

Последваха две нови възможности за Реал – първо Бензема стреля силно към Харт, който успя да избие, а почти веднага след това Шаби Алонсо също отправи удар, но вратарят на Манчестър Сити се справи.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Александър Коларов изпълни пряк свободен удар от далечно разстояние, топката тупна в наказателното поле на Реал и влетя неспасяемо в мрежата на Икер Касияс. Сити поведе с 2:1, но отговорът на „белия балет” бе мигновен, защото в 87-ата минута Анхел Ди Мария комбинира с Карим Бензема, а той с блестящ изстрел в долния ляв ъгъл на Джо Харт отбеляза за 2:2.

Това обаче не бе всичко в мача. В 90-ата минута Кристиано Роналдо се превърна в герой за „кралския клуб”, след като нанесе страхотен изстрел, а кълбото влетя в мрежата на Джо Харт и по този начин домакините поведоха с 3:2.

До края на мача не се стигна до нов гол и така „белия балет” спечели с 3:2 и по този начин записа първата си победа в Шампионската лига през този сезон.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)