3. Реал удари Байерн и вече мисли за Суперкупата на УЕФА (ВИДЕО)

Реал удари Байерн и вече мисли за Суперкупата на УЕФА (ВИДЕО)

Резервата Данило разстреля Улрайх през второто полувреме

В последния си мач от турнето в САЩ отборите на Байерн и Реал Мадрид си поделиха по едно полувреме, като шампионът на Европа спечели с 1:0. Резервата Данило беше героят в Ню Джърси, след като стана от пейката и отбеляза разкошен индивидуален гол.

Въпреки по-активната игра в нападение на Байерн през първото полувреме, голове нямаше. Алаба уцели гредата в 25-ата минута от свободен удар, а вратарят на Реал Касия спаси опасен шут на Тиаго. В нападение играчите на Реал Мадрид не успяха да направят нищо съществено и така първата част завърши без попадения.

След почивката съставът на Реал Мадрид игра по-настъпателно. Зидан направи повече смени в своя състав, докато треньорът на Байерн - само три. Така до края на мача футболистите на Реал Мадрид бяха по-свежият и настойчив тим на терена. "Белия балет" изравни гредите чрез Иско. Логично, след една от атаките в бяло Данило се разписа след неубедителна намеса на вратаря Улрайх - това донесе минималната победата  с 1:0 на Реал Мадрид,  с което тимът на Зинедин Зидан записа и втората си победа в турнира "Интернешънъл чемпиънс къп".

Сега Реал насочва своето внимание към мача за Суперкупата на УЕФА срещу Севиля на 9 август.