3. Реал вкара само два на Челси, изпусна разгром (ВИДЕО)

Реал вкара само два на Челси, изпусна разгром (ВИДЕО)

"Кралете" са на крачка от 1/2-финал в Шампионската лига

Реал Мадрид взе аванс от два гола, спечелвайки с 2:0 срещу Челси в първия четвъртфинален мач от Шампионска лига, който се игра на „Сантиаго Бернабеу“. Головете за „кралете“ вкараха Карим Бензема и Марко Асенсио. „Сините“ завършиха двубоя с човек по-малко, след като в 59-ата минута Бен Чилуел бе изгонен с директен червен картон. Така „кралете“ имат много добър аванс преди реванша на „Стамфорд Бридж“, който е следващата седмица.

Челси организира бърза контраатака във 2-ата минута. Канте подаде към Стърлинг, който пусна отличен пас към Жоао Феликс, а той напредна, но в последния момент бе затворен от Едер Милитао. Феликс стреля, но Тибо Куртоа спаси и изби топката в корнер.

Карим Бензема размени подавания с Винисиус в 12-ата минута в наказателното поле на Челси, след което французинът стреля от малък ъгъл, а Кепа Арисабалага спаси.

Реал Мадрид поведе с 1:0 в 21-ата минута. Винисиус получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Челси от Дани Карвахал. Бразилецът изпревари Уесли Фофана и отклони топката, Кепа Арисабалага успя да се намеси и да спаси. След това при добавката Карим Бензема не пропусна да вкара отблизо в опразнената врата.

Челси можеше да изравни резултата веднага. В 23-ата минута след подновяването на играта Канте подаде на Рийс Джеймс, който преодоля Камавинга и центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където Стърлинг изпревари Едер Милитао и стреля, но Тибо Куртоа направи страхотно спасяване, избивайки в корнер.

Реал Мадрид можеше да направи резултата 2:0 в 25-ата минута. Винисиус отново демонстрира своята скорост, преодолявайки Фофана, след което отблизо стреля покрай Кепа Арисабалага, но Тиаго Силва успя да избие топката пред голлинията.

Девет минути по-късно Карим Бензема изведе Родриго на много добра позиция в наказателното поле на Челси, а той стреля, но Кепа Арисабалага спаси. Карим Бензема отправи удар от дистанция в 36-ата минута, но право в ръцете на Кепа Арисабалага.

Лука Модрич центрира в наказателното поле на Челси в 40-ата минута, след което Дейвид Алаба с тила си продължи топката по посока на вратата на Челси, Кепа Арисабалага спаси.

Уесли Фофана допусна груба грешка в 44-ата минута и загуби топката от Федерико Валверде. Уругваецът напредна, след което стреля от границата на наказателното поле на Челси, но Кепа Арисабалага уверено спаси.

Челси разигра топката в наказателното поле на Реал Мадрид в 47-ата минута. Жоао Феликс стреля, но Тибо Куртоа бе изключително убедителен и спаси.

Футболистите на Реал Мадрид направиха много добра комбинация в 50-ата минута. Винисиус проби през Рийс Джеймс и стигна до аутлинията, след което подаде към Карим Бензема, а той пусна към Лука Модрич, който стреля от удобна позиция, но над напречната греда в аут.

Калиду Кулибали получи контузия и бе сменен принудително в 55-ата минута от Марк Кукурея.

Челси остана с човек по-малко на терена в 59-ата минута, когато Бен Чилуел бе изгонен с директен червен картон от рефера Франсоа Летесие. Федерико Валверде пусна пас зад гърба на отбраната на Челси към Родриго, който се измъкна и излизаше сам срещу Кепа Арисабалага, но Чилуел го задържа за ръката и го свали на земята точно пред наказателното поле.

Дейвид Алаба стреля от прекия свободен удар в 61-ата минута, но Кепа Арисабалага спаси.

Реал Мадрид удвои своята преднина в 74-ата минута. Лука Модрич изпълни късо корнера, подавайки на Тони Кроос, а той продължи към Винисиус. Бразилецът след това подаде на Марко Асенсио, който стреля от границата на наказателното поле на Челси, топката премина между краката на Фофана и влетя в долния десен ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Тони Кроос подаде към Марко Асенсио, който стреля от около 20 метра в 79-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Кепа Арисабалага.

Във втората минута на добавеното време на мача Валверде подаде към Алаба, а той центрира в наказателното поле на Челси, където Кепа Арисабалага изби топката, но право на главата на Бензема, който стреля, но над напречната греда в аут.

В третата минута на добавеното време на двубоя Кукурея центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където Маунт получи чудесна възможност и стреля, но Рюдигер се хвърли на решаващ шпагат и успя да блокира удара му.

РЕАЛ (МАДРИД) - ЧЕЛСИ 2:0
1:0 Бензема 21
2:0 Асенсио 74

Стартови състави:

Реал Мадрид:  1. Тибо Куртоа, 12. Едуардо Камавинга, 4. Дейвид Алаба, 3. Едер Милитао, 2. Дани Карвахал, 10. Лука Модрич, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 21. Родриго, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Треньор: Карло Анчелоти

Челси: 1. Кепа, 33. Уесли Фофана, 6. Тиаго Силва, 26. Калиду Кулибали, 21. Бен Чилуел, 8. Матео Ковачич, 5. Енцо Фернандес, 7. Н`голо Канте, 24. Рийс Джеймс, 17. Рахийм Стърлинг, 11. Жоао Феликс

Треньор: Франк Лампард

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост