3. Рензинг спаси Кьолн от разгром на „Сигнал Идуна Парк” (видео)

Рензинг спаси Кьолн от разгром на „Сигнал Идуна Парк” (видео)

Отборът на Борусия Дортмунд направи нова решителна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Кьолн

Отборът на Борусия Дортмунд направи нова решителна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Кьолн. Срещата се игра на стадион „Сигнал Идуна Парк” и бе първа от програмата на 25-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които създадоха около 7-8 чисти положения пред вратата на Рензинг. Именно невероятните намеси на стража на „козлите” пък спасиха тима от разгром.

Мачът започна с натиск на домакините и опасен шут на Суботич, който обаче бе спасен от вратаря на Кьолн. По-добрата игра на Дортмунд продължи и нови пропуски направиха Бариос и Гроскрьойц. С пропуски за гостите пък се отличиха Миливое Новакович и Кристиян Клеменс.

Така се стигна до 44-ата минута, когато Бариос намери Левандовски на границата на наказателното поле, а последният със силен удар по диагонала хвърли в екстаз феновете на „Сигнал Идуна Парк” – 1:0.

Втората част отново премина почти изцяло пред вратата на гостите, които все пак имаха една изключително чиста възможност за гол, която обаче бе пропиляна от капитана на тима Миливое Новакович.

Рензинг пък трябваше да прави чудеса от храброст след удари на Бариос, Гроскрьойц, Гьотце и Левандовски. „Козлите” имаха и голяма доза късмет в последните десет минути, когато домакините удариха две греди чрез Бариос и Сахин.

До нови голове обаче не се стигна и така Борусия (Дортмунд) се наложи над Кьолн у дома с минималното 1:0.

След този успех домакините остават еднолично начело във временното класиране с актив от 61 точки, на цели 15 пред 2-ия Леверкузен, но и с мач повече. Гостите от Кьолн пък са 11-и с 29 пункта, на 5 от зоната на изпадащите.
Луис Енрике: Дембеле става все по-добър